Rodzaje modeli Sony Night Vision

Rodzaje modeli Sony Night Vision

Każdy organizm w pozory ciemności zmiany zachowań, i dlatego filmowców są tak zainteresowani rozwikłać tajemnicze zachowania w ciemności. Siły zbrojne i ścigania również trzeba zobaczyć w nocy, aby podjąć szybkie i właściwe działania, w razie potrzeby. Obecnie zwykli konsumenci mają dostęp do tej samej technologii potężny przez różnego rodzaju urządzenia noktowizyjne Sony.

Opis Sony Nightshot Technology

Sony dokonał różnych konsumentów i presumer noc wizji sprzęt modele z biegiem lat, dzięki ich technologia Nightshot. NightShot technology daje Sony noc wizji modele najwyższej czułości w pobliżu promieniowania podczerwonego lub NIR. NightShot jest faktycznie tak jak wiele innych technologii widzenie w nocy i wykonuje dwie funkcje: wzmocnienie obrazu poprzez zbieranie i wzmacniający, co mało dostrzegalny światło jest dostępny i termicznego przetwarzania obrazu przez zbieranie promieniowania podczerwonego (IR)--tym w pobliżu IR, -IR i termiczne IR--i przełożenie go do światła widzialnego.

Aby zrozumieć Sony Nightshot lepiej wymaga rozróżnienie różnych rodzajów IR. Podczas gdy termiczne IR jest emitowane przez obiekt (wykorzystywane w skany cieplne), w pobliżu IR i połowy IR są odzwierciedlane przez obiekt. Technologia NightShot poprawia na zwykle systemy noktowizyjne za pomocą diody LED, które oświetlić obiekt światłem w pobliżu IR i połowy IR. W pobliżu IR i połowy IR światło jest następnie odbił do aparatu Nightshot stworzyć bardzo good night vision materiał. Sony dokonał wiele zmian w ciągu ostatnich lat do Nightshot technology.

Stare i oryginalne Sony Nightshot modeli

Starsze modele Sony Nightshot (pierwszej generacji) były budowane i sprzedawane przed 12 sierpnia 1998 roku. Te stare modele mają przycisk ręczny wystawienie i wykręcania regulacja manualna ekspozycja, który pozwalał użytkownikom do pełni zmiany ekspozycji lub filtrować ustawienia. To pozwoliło użytkownikom nawet używanie noktowizora pod jasne światło ustawienia, które miały efekt notorycznie "x-ray vision". Według artykułu na CNN Money z dnia 14 sierpnia 1998 roku około 400.000 tych starych jednostek zostały wysłane do Stanów Zjednoczonych i wywołał kontrowersje.

Sierpień grudzień 1998 Sony Nightshot modeli

"X-ray vision" kontrowersje spowodowane Sony do naprawienia problemu poprzez wprowadzenie zmian. Sierpień-grudzień 1998 Sony Nightshot modele jeszcze przycisk ręczny wystawienie i regulacja manualna ekspozycja wybierania; Jednak kontroli nad ekspozycji był ograniczony, więc to było niemożliwe, aby użyć tryb Nightshot pod światło. Jednak, miał "Tryb Sport lekcja" który pozwalał użytkownikom obejść ograniczenia w pewnym stopniu, jak to automatycznie dostosować szybkość migawki, ale wyłączona ręczny wystawienie władza.

Współczesny Sony Nightshot modeli

Każdy Sony Nightshot modeli wyprodukowanych po grudnia 1998 pełni są modyfikowane do mają Nightshot naświetlanie ręczne sterowanie, które się robienie zdjęć lub wideo praktycznie niemożliwe przy jasnym oświetleniu. Współczesny tryb Nightshot ma tylko maksymalnej ekspozycji i całkowicie otwartej przysłonie, co oznacza całkowite usunięcie możliwości "x-ray vision", chyba że użytkownik zakupić filtry zewnętrzne firm.