Jak sadzić grusze w gliniastych

Jak sadzić grusze w gliniastych

Grusz, podobnie jak wszystkie drzewa rosną najlepiej po przeszczepieniu ich do tego samego rodzaju gleby w której drzewko rosło. Na przykład drzew rodzimych gliniastych są najlepszym wyborem dla Przesadzanie do gliniastych. Gliniastych ma tendencję do utrzymywania wilgoci i następnie utwardza wokół korzeni drzewa jako wody stopniowo sączy się i suszy glebę, które można podkreślić korzenie drzewa, która nie jest pozyskanie do gliniastych. Z właściwej techniki sadzenia można pomyślnie przeszczepu drzewa rozpoczął w gliniaste gleby gleba glina oparty.

Instrukcje

•Evaluate krajobraz na miejsce słoneczne, dobrze odwodnione roślin grusza. Należy wziąć pod uwagę bliskość pobliskiego drzewa lub struktury, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń dla wzrostu. Roślin drzewa jesienią, gdy drzewo jest nieaktywnych.

•Dig otwór tak głęboko jak korzeniowej jest wysoki minus 2 cale. Wykopać dziurę trzy do pięciu razy szerokość korzeniowej. Bo będzie zmiana gleby, dodatkowe szerokości otworu będzie zachęcać zdrowy korzeń ekspansji. Jab stronach otworu z końcówką łopata poluzować gleby i rough się po obwodzie.

•Miksowanie materii organicznej, jak kompost lub formy liści, z gleby usuwane z otworu. Użyj jednej części materii organicznej na trzy części gleby.

•Wyjąć root piłkę z pojemnika i umieścić go w otwór. Górnej części korzeniowej powinien być około 2 centymetrów wyższy niż poziom gruntu. Usunąć korzeniowej z otworu. Dodawanie lub usuwanie gleby na dole otworu w razie potrzeby, więc w górnej części korzeniowej jest na odpowiedniej wysokości nad ziemią.

•Examine korzeniowej. Jeśli korzenie owijają się wokół kuli, rozluźnić je delikatnie opuszkami palców.

•Zasady dotyczące korzeniowej do środka otworu. Przy użyciu zmienionego gleby, Zasypka otwór w połowie drogi do korzeniowej. Wody wokół korzeniowej rozstrzygać gleby i następnie wykończenie zasypywania dziury, utrzymanie gleby od górnej części korzeniowej.

•Tworzenie pierścień gleby 2 do 3 cali talowego na ziemi wokół korzeniowej. Pierścień gleby działa jak krawężnika do przechowywania wody, która następnie przesiąka bezpośrednio do korzeni drzew. Wypełnienia pierścienia gleby wodą i pozostawić do przedostaje się do gleby.

• Nakładać 2-3 centymetrów mierzwa, jak Sosnowa kora żetonów, wokół drzewa pracował gleby. Zachować ściółkę 2 do 3 cali od pnia drzewa. Chochoł pomoże bloku chwastów wzrostu i zachować wilgoć.

•Wskaźnik co siedmiu do 10 dni, jeśli nie jest brak opadów, zatrzymując się po pierwszych przymrozków twardy. Wznowić podlewania na wiosnę, ale cofać się dwa razy w miesiącu przez lata, chyba że pogoda jest szczególnie gorące i suche.

Porady & ostrzeżenia

  • Jeśli gałęzie drzewa zostały uszkodzone podczas sadzenia, użyj Nożyce do cięcia gałęzi około 2 centymetrów od przerwy.
  • Postawienie drzewa nie jest potrzebna, chyba że drzewa w okolicy silny wiatr. Jeśli używasz, Tyczenie, umieszcza pasy luźno do tułowia, aby umożliwić pewne kołysząc. Usunąć stawki po jednym roku.
  • Nie nawozić nowo posadzone drzewa. Poczekać, aż wiosną następnego roku do nawożenia, w razie potrzeby.