Jak podmienić kolektora dolotowego Uszczelka na 1998 Chevy Lumina

Jak podmienić kolektora dolotowego Uszczelka na 1998 Chevy Lumina

Kolektorze dolotowym w 1998 r. Chevrolet Lumina jest dwuczęściowy dolotowego. Zazwyczaj Uszczelka pomiędzy spożyciem dwa Manometry musi być zmieniony. Dolnej kolektora dolotowego Uszczelka rzadko wymaga zmiany, chyba że pojazd miał dodatkowe problemy, takie jak rozległe przegrzania. Górny kolektora dolotowego domy przepustnicy i niższe dolotowego domy wtryskiwacze paliwa. Złamane uszczelki umożliwić nadmiar powietrza do silnika, powoduje stan chudego i należy jak najszybciej zmienić.

Instrukcje

Górny kolektora dolotowego

• Usunąć przekaźnik pompy paliwa, przekaźnik w polu, które znajduje się w pobliżu fenderwell stronie kierowcy. Uruchomić pojazd i pozwolić jej działać dopóki go stalle. Odłącz kabel ujemny baterii za pomocą odpowiedniego klucza. Ustawić go na bok, zapewniając, że nie dotykać metalowych. Slajdów ściekowego pod petcock grzejnika. Poluzuj petcock i umożliwić płynu chłodzącego do drenażu na patelni, osączyć. Jeśli płynu chłodzącego jest mniej niż pięć lat i jest czysta, można go ponownie.

• Poluzować opaski na przewód czystszego powietrza, przy użyciu śrubokręta, następnie zdjąć przewód polu czystsze powietrze. Usunąć akcelerator i tempomat kable i ich wspornik z przepustnicy, przy użyciu odpowiedniego gniazda. Etykieta i oznaczyć wszystkie złącza wiązki przewodów i węże próżniowe na górne i dolne kolektory, tym wtryskiwacze paliwa złącza.

• Odłączyć złącza wiązki przewodów od przepustnicy. Usuń termostat obwodnica węże rury od przepustnicy, przy użyciu śrubokręta. Oznaczyć przewody świecy zapłonowej, a następnie je zdjąć świec zapłonowych. Usunąć okablowanie z cewki zapłonowej, za pomocą odpowiedniego klucza. Odłączyć okablowania uprząż złącza elektrozaworu czystki i elektromagnetyczny próżniowe kanister. Odryglować i zdejmij wspornik cewki i cewki, przeczyścić elektromagnetyczne i elektromagnetyczny próżniowe kanister, przy użyciu odpowiednich gniazd.

• Odłączyć kolektora ciśnienie bezwzględne lub czujnik MAP. Usunąć czujnik i jego uchwyt, za pomocą odpowiedniego gniazda. Odłącz zawór EGR, usunąć ssącego, a następnie usunąć ją z kolektora dolotowego, za pomocą odpowiedniego gniazda.

• Rozluźnić napięcie na serpentynach pasa przez obracanie napinacz kierunku silnika, przy użyciu gniazda. Podnieś pasa od koła pasowe. Usunąć przewodów na alternator, za pomocą odpowiedniego klucza. Usunąć alternatora i alternatora tylnią klamrę, za pomocą odpowiedniego gniazda.

• Usunąć górnego wlotu kolektora zachowując śrub i nakrętek. Wyciąg górny kolektora dolotowego silnika. Wyczyścić uszczelki krycia powierzchni górnego wlotu i górnej części dolnej kolektory, za pomocą gumowej skrobaczki i szmaty.

Dolnej kolektora dolotowego

• Odryglować i usunąć obejmuje zawór, przy użyciu odpowiednich gniazd. Odłączyć paliwa wtryskiwacz paszy i powrotu z kolei paliwa, przy użyciu klucza linii. Usunąć pompy wspomagania układu kierowniczego, za pomocą odpowiedniego gniazda, ale nie usuwa wiersze z tyłu zbiornika i pompy. Leżał na uboczu pompy.

• Odłączyć Rura wlotowa podgrzewacz od dolnej dolotowego, za pomocą odpowiedniego gniazda. Odłączyć przewód chłodnicy górny w silniku przy użyciu śrubokręta. Usunięcia dolnej śruby kolektora wlotowego, a następnie unieś kolektora od silnika. Oczyścić powierzchnie uszczelek do montażu na dolnej części dolnej kolektora dolotowego i Odbitka rocker.

• Nałóż warstwę 1/4-cala silikonu RTV na powierzchni krycia Uszczelka na niższe kolektora dolotowego. Umożliwić RTV do skóry. Gdy go dotknąć, nie powinno przyklejać się do palców. Może to trwać od 5 do 15 minut, w zależności od współczynnika temperatury i wilgotności powietrza.

• Stosuje się cienkie, nawet płaszcz z Loc * Tite każdemu gwintu śruby jak włożyć śrubę. Wstawianie pionowego śruby i ręcznie dokręcić je. Dokręcić śruby po przekątnej. Dokręć śruby mocujące pionowe do 115 cali Funt momentu obrotowego, a następnie dokręcić śruby po przekątnej do 115 funtów cal momentu obrotowego. Pamiętaj dokręcić śruby w tym porządku, inaczej trzeba będzie ponownie zadanie, jak masz wyciek oleju.

• Ponownie zainstaluj przewód chłodnicy górny, podgrzewacz wlotu rury, pompy wspomagania układu kierowniczego, paliwa wtryskiwacz paszy i powrotu i pokrywy zaworów. Posmarować cienką warstwą silikonu RTV na powierzchni dolnej dolotowego uszczelka do montażu. Dopasowanie uszczelka i naciśnij go do RTV. Wytrzeć z wszelki nadmiar RTV, jak nie chcesz kawałki suszonych RTV wchodzących do kolektora ssącego niższe.

• Dopasowanie górnej dolotowego na niższe kolektora dolotowego. Dokręcić śruby i nakrętki do 18 stopofuntach momentu obrotowego. Zainstaluj resztę części w odwrotnej kolejności usuwania. Dokręć petcock na chłodnicy. Napełniania grzejnika z płynu chłodzącego. Ponownie wstawić przekaźnik pompy paliwa. Zainstaluj ponownie kabel ujemny baterii.

Porady & ostrzeżenia

  • Wtryskiwacze paliwa przewodów, złącza musi być podłączony w do właściwego paliwa wtryskiwacz, inaczej butli nie będzie ogień w odpowiedniej kolejności.