Które warzywa nie ma potrzeby zapylania?

Które warzywa nie ma potrzeby zapylania?

Po skonfigurowaniu twój ogród warzywny jest ważne, aby wybrać rośliny dokładnie. Nie tylko musisz wybrać warzywa, które lubisz i zje, ale trzeba wybrać te, które można tendencję i rosną, a także rośliny, które można zapylać bez większych trudności. Niektóre warzywa są łatwiejsze do zapylania niż inni.

Zapylanie

Zapylanie jest procesem, który rośliny, w tym warzywa, przejść, kiedy one są zapłodnione i odtworzyć. Oznacza to, że pyłek musi podróżować z pylniki (płci męskiej części roślin) na słupek (żeńska część zakładu). Wszystkie rośliny trzeba przejść przez ten proces w jakiś sposób, Jednakże istnieją pewne rodzaje warzyw, które zapylają wiele łatwiej niż inne typy.

Pyłek przewoźników

Pyłek jest prowadzone przez różnych sił. Pyłek mogą być przenoszone przez owady jak pszczoły, dmuchane na wietrze lub nawet przeniesiony przez grawitację z jednej części roślin na inny. Ludzie mogą również działać jako pyłek przewoźników, celowo biorąc pyłek z warzyw, a następnie wprowadzenie tego pyłek w słupek inną roślinę do tworzenia pożądanych rezultatów.

Siebie zapylanie

Niektóre warzywa są siebie zapylaczy. Oznacza to, że ze względu na konfigurację pylniki roślin i słupek, proces przenoszenia pyłku do tworzenia nowego potomstwa i nawożenia roślin występuje bez interwencji przez ludzi, owady lub elementy. Warzywa, które mieszczą się w tej kategorii są najłatwiejsze do czynienia, ponieważ one dbać o zapylanie wszystko na własne.

Przykłady

Pomidory są chyba najprostszy samopylnego warzyw do pielęgnacji, warzyw Ogrodnictwo i szklarnie. Wszelkie odmiany fasoli i grochu, a oni mogą być uznane za rośliny strączkowe, a nie rzeczywiste warzywa, uznaje się za siebie zapylania. Najlepszym sposobem, aby utrzymać niskie obciążenie kiedy to wybrać niektóre odmiany tych siebie zapylania roślin do zapewnienia rośliny ogrodnictwo czy ich udział w pracy.