Strefa 4 warzyw sadzenie osi czasu

Strefa 4 warzyw sadzenie osi czasu

Ogrodnicy w strefy mrozoodporności roślin Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych 4 radzić sobie z 20 do 30 stopni poniżej zera F temperatury zimą. To skraca sezonu wegetacyjnego. Wszechstronny ogrodnik zwróci uwagę na warunkach pogodowych i gleby, oprócz strefy 4 sadzenia wytycznych.

Ramy czasowe

Mróz lub zamrażać bez daty w strefie 4 uruchomić od połowy czerwca do połowy października według strony internetowej warzywko zbiorów. To daje ogrodnik 14 do 16 tygodni wydajne ogród rośnie czas.

Względy

Rośliny można uruchomić wewnątrz kilka tygodni przed postawienia okres wegetacyjny. Starsze rośliny mogą być pokryte podczas sporadyczne przymrozki, które może mieć miejsce w strefie 4--, który obejmuje Wisconsin, Minnesota, Iowa, Nebraska i Montana - od września do października przed mordercą mróz i ciężko zamrażać odbywa się zakończenie sezonu.

Typy

Roślin Nasiona grochu, sałata, dyniowate i warzyw korzeniowych bezpośrednio do ogrodu, gdy mróz pozostawia glebę w strefie 4. Transplantacji sadzonek pomidorów, papryki, kapusta, brukselka, kalafior, które są uruchamiane wewnątrz ziemi ocieplił i przeszedł wszystkie niebezpieczeństwa mrozu. Kukurydzy i fasoli robić najlepiej, gdy bezpośrednio rozstawiony w ciepłe gleby pod koniec w czerwcu.