Nagietki są niebezpieczne dla dżdżownic?

Nagietki są niebezpieczne dla dżdżownic?

Nagietki są wesoły roślin jednorocznych, które rozjaśnić lato łóżko lub kontener. Pontyfikalny głowy i kolorowanki są połączone z dziwnych, ostry zapach, który wielu czuje, zapewnia efekt odstraszający owady i szkodniki. Nagietki są uważane za towarzysza roślin, co oznacza zwiększenie lub świadczenia na inne rośliny. Sadzenia towarzysza zmniejsza zapotrzebowanie na sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów nawet. Jednakże nagietki mają trochę realnego wpływu na większość owadów i nie są niebezpieczne dla dżdżownic.

Nagietki w ogrodzie

Nagietki rozwijać się w warunkach gorące, słoneczne, co czyni je idealnym miejscem do sadzenia w łóżku warzyw. Kwiaty kwitną od późnej wiosny często na wczesną jesienią i są łatwo zacząć od sadzonki nasiona lub przedszkola. Najlepsze gleby dla nagietki jest organiczny bogaty, dobrze odprowadzanie i lekko kwaśne. Nagietki mają kilka problemów szkodnika lub choroby, które prowadzi przypuszczenia, że rośliny dostarczają jakas akcja odporne na owady. Rośliny wydają się rosnąć w niskich krzakach, ale są również wysokie nagietki Afryki. Kwiat rozmiar, styl i kolory są bardzo zróżnicowane.

Nagietki kontra nicienie

Nicienie są prawie mikroskopijne Robaki obłe, które żyją w glebie. Nie są one tego samego organizmu jak dżdżownice. Tam są korzystne nicienie, które żerują na wielu szkodników owadzich i może być ważną częścią programu zarządzania zintegrowanego zwalczania szkodników. Są również złe nicienie, które święto lub na żywo na korzenie roślin i może zabić roślin. Będą one zimują w materiał nawet martwy korzeń w glebie i ponownie zakazić nowe rośliny wiosną następnego roku. Nagietki okazały się zawierać związki, które są toksyczne dla sosnowca węzeł główny, śmiertelnie szkodników wielu rodzajów roślin.

Nagietek pestycydów działania

Dżdżownice mają się czego obawiać. A nagietki są często wymieniane jako mające właściwości pestycydów, nie ma dowodów aby to udowodnić. W rzeczywistości nagietki raporty Alabama University spółdzielni rozszerzenie faktycznie może przyciągnąć szkodliwych szkodniki takie jak przędziorków. Nagietki przyciągają owadów pożytecznych, które będzie łupili gatunków szkodników. Syrphid muchy żywią się ich nektarem, jak lacewings i Pani chrząszczy. Wszystkie te gatunki żerują na mszyce oraz inne owady ssące, które pomogą utrzymać populację szkodników do mniej destrukcyjne poziomów.

Jak używać nagietki

Najbardziej korzystne jest marigold francuski. Ta odmiana ma okazały się mieć większość efekt przeciwko nicieni korzeń, ale masz do wykorzystania roślin jako Heder i może potrwać maksymalnie cztery miesiące, aby zobaczyć efekty. Innym aspektem korzystne nagietki jest ich zdolność do odpychać robaki kapusty. Ponownie trzeba dużej liczby roślin i drobne owady Właściwość nie może być warte ilość zasobów, które kwiaty ukraść z kapusty. Nagietki Afryki zabić chwasty denerwujące jak ground ivy i powój. Efekt jest prawdopodobnie ze względu na wysokość roślin i kolejne blokowanie światła i wykorzystanie lokalnych składników odżywczych. Nagietki są łatwy wobec troszczyć i ich skutków, jeśli w ogóle, nie są niebezpieczne dla dżdżownic lub inne organizmy pożyteczne.