Jaka jest różnica między groch śniegu idealna przystawki groszek?

Jaka jest różnica między groch śniegu idealna przystawki groszek?

Jeśli lubisz uprawy warzyw, następnie nie wychodzą na groch śniegu i grochu (Pisum sativum var. macrocarpon). Nie wytwarzają one zwykły, okrągły, zielony groszek. Zamiast tego obie oferują specjalne rodzaje groch w strąkach jadalne grochu, które są chrupiące i lekko słodki smak. W zależności od odmiany groszkiem i groszku dzielą pewne podobieństwa, ale istnieje kilka istotnych różnic między dwie rośliny i ich groch. Obie rośliny rosną jako jednoroczne wszystkich US Department of Agriculture roślin twardość strefy.

Odmienne strąków

Mimo że groch śniegu i groszku mają strąki grochu jadalne, ich strąki nie są dokładnie takie same. Pod groszek jest szczególnie duże, do 5 cali. To jest szeroki, płaski i bardzo cienkie i najlepszy czas, aby odebrać to jest, gdy groszek są młodzi, zanim zostaną one wystarczająco duże, aby wyprodukować widoczne wybrzuszenie w pod. Przystawki groch ma węższe pod, który jest dość mięsiste, ale też ostry, który jest dlaczego zakład został nazwany "przystawki grochu." Najlepszy czas, aby wybrać groszek cukrowy jest gdy strąki są pełnowymiarowe i wypełnione grochem młodych ale dobrze rozwinięte.

Wspiera wzrost

Jak wszystkie odmiany grochu przystawki i groszek zielony rośliny rosną jako końcowe winorośli, które mają wąsów zdolne do mocowania do wsparcia. Chwycić zębami grochu winorośli, jednak wydają się być dość wysoki i potrzebują wsparcia, krata lub płot. One również dobrze, gdy mogą dołączyć do przewodów lub drutu ogrodzenia naciągnięty wbitych w ziemię. Niektóre odmiany groszek mają krótszy winorośli niż te z groszku i mogą rosnąć również bez żadnego wsparcia. Na przykład groszek zielony odmiana "Oregon cukru Pod II" ma winorośli, które są tylko około 28 cali długości lub wysoki, podczas gdy odmiana "Snowbird" ma jeszcze krótszy winorośli, około 18 cali.

Klimat

Śnieg i przyciągnij groszek są fajne sezon upraw, kwitnie w fajne wiosna lub jesień Pogoda. Obu typów roślin wczesną wiosną, jak tylko jako gleby mogą być pracował, lub wczesną jesienią czas pozostaje dla upraw przed zima nadejdzie. Obie rośliny są odporne na mróz i nie są uszkodzone przez subfreezing temperatury, które trwają tylko kilka godzin. Chwycić zębami groch oprzeć także krótki epizod gorąco dobrze, nieco szybciej rośnie w ciepłym temperatury ale nadal produkuje słodkie, chrupiące upraw. Bo groch śniegu konieczne jest zbieranie przed groszek rosnąć wewnątrz strąki, są one nieco bardziej wrażliwe niż groszku do ciepła, która trwa więcej niż jeden lub dwa dni, a ciepło może spowodować nieco trudne groszek strąków, które zawierają dojrzały groszek.

Gleba i woda

Groch śnieg i przystawki rosną w wszelkiego rodzaju ogrodowe gleby, pod warunkiem że jest dobrze odwodnione. Potrzebują wilgoci nawet dobra wole i najlepiej robić z około 1 cal wody tygodniowo, w tym deszczu. Świadczenia uzupełniające wody podczas suchej zaklęcia, ale uniknąć napowietrznych podlewania, aby obniżyć ryzyko choroby grzybicze. Zamiast stosowania moczygęba węża lub systemu nawadniania kropelkowego. Dodanie warstwy 3-inch-thick ściółka organiczna, takich jak słoma lub rozdrobnione kory, na ich ziemi pomaga oszczędzać wilgotności gleby i również trzyma dół chwasty, które konkurują o wilgoć. Nie Zezwalaj na ściółkę dotknąć roślin.