Jak rosną rośliny herbaty

Herbaty lub camellia sinensisis, jest zimozielony krzew lub niewielkie drzewo z błyszczącego zielone liście i białe kwiaty. Herbata jest pozyskanie do Chin, Tybetu i północnych Indiach i jest używany na całym świecie jako napoju kofeiną drugi na popularności tylko do kawy. Krzew herbaty jest mrozoodporny do strefy 8, ale również rośnie dobrze w innych strefach w szklarni lub w garnku, która jest wniesiona w pomieszczeniu podczas mroźnych zim. Camellia sinensis lubi dobrze odsączone, piaszczyste gleby, który jest na stronie kwaśne, i to nie jak nadmiernie wilgotnych warunkach. Herbata uprawiana od nasion zajmie maksymalnie trzy lata przed liści mogą być zbierane do użytku.

Instrukcje

Odkurza papierowe ręczniki, aż po prostu wilgotne. Leżał na płaskiej powierzchni i posypać herbaty nasion na papierowym ręczniku. Określić inne papierowy ręcznik na pierwszej, obejmującej nasiona. Toczą się, co się nasiona zatrzymać wewnątrz.

•Umieść papier ręczniki wewnątrz czarny plastik torba i uszczelnienie. Sprawdź codziennie, aby upewnić się, ręczniki papierowe zatrzymać wilgotne i dodać wody w razie potrzeby. Kiedy nasiona cracka, są one gotowe do sadzenia.

• Zasobnik z wilgotną kompost, naciskając mocno Napełnij parafiną. Kłuć dziury w ziemi w każdej komórce ołówkiem do głębokości 1 cal.

•Umieścić jedno ziarno w każdy otwór i Zasypka z gleby do pokrycia. Dokładnie wodą. Rośliny zaczynają Pokaż w ciągu czterech tygodni.

•Umieścić zasobnika w lokalizacji, która pobiera umiarkowany cień. Kiedy roślina zaczyna się, rośnie, powoli poruszać zasobnik do obszarów, które się więcej promieni słonecznych, w końcu do obszaru z pełnym słońcu pracy.

•Plant w ziemi, gdy kilka cale etykietka. Jeśli do sadzenia w pojemnikach, przesadzać w kolejno większych pojemników, jak rosną rośliny.

Porady & ostrzeżenia

  • Użyć kompostu ericaceous (kwasu), takie jak dla rhodedendrons.
  • Herbata rośliny nie lubią zbyt mokre lub zalanych obszarów.
  • Herbaty roślin i liści są wrażliwe na wiatr, spowolnienie wzrostu liści i powoduje brązowienie i liść curlingu. Roślin w pobliżu ogrodzenia lub budynków, aby chronić je przed zniszczeniem wiatr.