Za pomocą pestycydów płynnych detergentów zmieni smak warzyw?

Ogrodnik warzyw całosezonowe Bitwa z błędów zaczyna się jak najszybciej gleby ogrzewa wiosną i trwa przez zbiorów. Wiersz obejmuje i korzystne owadów, takich jak sieciarek można tylko zrobić tyle postępy aż ogrodnik musi wejść do walki z środki owadobójcze. Mydło owadobójcze oferuje mniejszy wpływ na środowisko niż substancje chemiczne, ale mimo tych kwasów tłuszczowych detergenty mają bardzo niską toksyczność, ich stosowanie nie jest bez konsekwencji.

Identyfikacja

Owadobójczych mydła są detergenty--roślin i zwierząt kwasy tłuszczowe w połączeniu z silnym akali--w formułę, że jest "tylko prawo" do zabicia błędów ale nie uszkodzenia roślin lub innych zwierząt, chyba że oni dostać go w ich oczach lub pić. Każda marka ta płynnych detergentów pestycydów ma swój własny własnościowy formuły, ale brak wszystkich perfum i innych dodatków w danie mydła i detergenty do prania. Mydło owadobójcze służy jako środka powierzchniowo czynnego do wielu pestycydów organicznych i oparte na petrochemicznych.

Funkcja

Pestycydy wykonać na dwa sposoby: mogą być systemowe, czyli są one wchłonięte do systemu ochrony roślin, lub mogą być kontakt z pestycydami, które działają tylko na błędy na powierzchni rośliny. Mydło owadobójcze jest kontakt z pestycydów, że działa nie tylko na powierzchni, ale należy skontaktować się z owadów cel wilgotnym. Postać płynną zakłóca ściany komórkowej błony w miękkich strukturze owadów i działa jako środek powierzchniowo czynny, rozpuszczenie woski ochronne na owada Mazi, która prowadzi do odwodnienia. Błędy należy namoczone dla owadobójczych mydła wobec praca poprawnie.

Efekty

Mydła są nieskuteczne, po wyschnięciu, z kilkoma wyjątkami takimi jak pomidory i ogórki, gdzie suszone mydło może kolidować z roślin możliwość korzystania z promieni słonecznych w stan zwany fitotoksyczności. Powtarzające się zastosowania środków owadobójczych mydła może również prowadzić do znakowania skórek niektóre owoce. Mydło etykiety ostrzegać przed łączenie środków owadobójczych mydła z aplikacji nawozu ciekłego azotu na liściaste warzywa kapustne i polecam płukanie rośliny po mydło ma wysuszone do uniknięcia szkód. Mydło owadobójcze mogą być stosowane aż do zbiorów i, pod warunkiem, że warzywa są dobrze umyte, nie wpłynie na ich smak.

Względy

Zmiany fizyczne w warzywach spowodowane przez spadek zdrowotności roślin wynikających z fitotoksyczności lub ciężkie, częste zastosowania środków owadobójczych mydła nie należy zmieniać smak. Domowej roboty mydła płynne mieszanki nie może równać się komercyjnie dostępnych środków owadobójczych mydła i mogą być nieskuteczne lub zbyt surowe. Jak owadobójczych mydła jednak funkcjonują na kontakt. Choć może spowodować uszkodzenie roślin lub wpływa na jego wydajność, one nie zmieni smak warzyw, chyba, że jedzenie jest nie myte przed spożyciem.