Jak połączyć Macbook Pro do MIDI kontroler klawiatura idealna zabawa poprzez wzmacniacz

Jak połączyć Macbook Pro do MIDI kontroler klawiatura idealna zabawa poprzez wzmacniacz

Apple Macbook Pro jest idealnie nadaje się na prowadzenie wszelkiego rodzaju programów audio, w tym oprogramowania syntezatory i sekwencery MIDI. Jeśli masz interfejs audio USB lub Firewire, można użyć kontrolera MIDI fortepian jak kontrolować wszystkie te dźwięki. Czy do DAW nagrywania, czy grają live poprzez wzmacniacz, Macbook Pro plus kontroler klawiatury MIDI to rozwiązanie, które jest potężny i przenośne. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć prawo połączenia i jesteś dobry, aby przejść.

Instrukcje

• Podłącz jeden koniec kabla MIDI do portu "MIDI Out" na klawiaturze kontrolera MIDI. Podłącz drugi koniec kabla MIDI do portu "MIDI w" interfejs audio.

• Podłącz jeden koniec kabla TRS jeden Jack TRS "Lewej wyjście" na interfejs audio i Podłącz drugi koniec kabla TRS "Lewej wejście" na klawiaturze wzmacniacza. Użyj kabla TRS podłączyć "prawo" na interfejs audio do gniazda "Prawo wprowadzania" na klawiaturze wzmacniacza.

• Włączyć Macbook Pro i kliknij Apple menu, a następnie "Ustawienia", następnie "dźwięk." Kliknij kartę "Wejścia" i z menu rozwijanego wybierz interfejs audio USB lub Firewire.

• Kliknij pulpit ikona syntezator programowy do uruchomienia go. Alternatywnie kliknij "Go", następnie "aplikacje" i z listy aplikacji wybierz twój syntezator programowy.

• Kliknij przycisk "Kanał MIDI" w syntezator programowy i ustawić go na "1." Niektóre aplikacje pozwalają otworzyć wiele utworów syntezator oprogramowania, w którym to przypadku należy przypisać kanale MIDI na 2 utwór "2" i przypisać kanale MIDI na torze 3 do "3". MIDI pozwala przypisany do 16 kanałów na raz.

• Naciśnij przycisk "Kanał MIDI" na klawiaturze i ustawić go na "1." Jeśli wiele ścieżek MIDI są przypisywane do różnych kanałów, klawiatury można przełączać między utwory MIDI przez przełączanie kanałów. Oznacza to, że trzeba przerwać występ na zmianę utworów MIDI.

• Kliknij przycisk "Opcje" lub "Preferencje", następnie "Wyjście" w syntezator programowy i wybierz USB lub Firewire audio interfejsu jako urządzenie wyjściowe, jeśli nie jest jeszcze zaznaczona.

• Włączyć głośność w dół na klawiaturze wzmacniacz, a następnie włączyć wzmacniacz klawiatury. Naciśnij dowolny klawisz na klawiaturze, stopniowo podkręcić głośność i słuchać dźwięku.

Porady & ostrzeżenia

  • Jeśli brakuje dźwięku pochodzącego z amp, co najmniej należy odpowiedź w syntezator programowy, migające światła lub miernik poziomu.