Jakiego rodzaju roślin kwiatowych jeść larwy motyla?

Jakiego rodzaju roślin kwiatowych jeść larwy motyla?

Motyle są owady rzędu Lepidoptera. W tej grupie owadów są motyle i ćmy. Jako dorośli mają ssanie aparatu gębowego, które korzystają na kolanach nektaru. Podczas karmienia zapylają wiele z naszych roślin kwiatowych. Jako dorośli są korzystne owadów. Niedojrzałe formy larwalne mają mouthparts żucia. Żywią się liści roślin, łodygi i czasami korony i korzeni. W postaci larwalne są destrukcyjne dla wielu roślin ogrodowych

Żarłoczne konsumentów i szkodniki

Gąsienice są żarłoczne konsumentów materiału roślinnego. Wynika to z ich szybko rosnące charakter. Niektóre gąsienice zwiększyć ich waga 10 tysiąckrotna w kilka dni. Aby to osiągnąć, będą musieli jeść więcej niż ich masy ciała w materiale roślinnym każdego dnia. Z tego powodu są zwykle uważane za szkodniki w ogrodzie.

Kwitnące rośliny spożywane przez gąsienice

Gąsienice są przyciągane do ogrodów ze względu na duże montażu materiałów roślinnych strawności tam znaleźć. Niektóre gąsienice żerują wyłącznie na jednego rodzaju roślin. Przykładem może być monarcha motyl gąsienica wyłączne karmienie na milkweed roślin. Inne gąsienice żerują na wielu gatunków roślin. Większość roślin ogrodowych i wiele roślin krajobrazu są zjadane przez te owady. Do najczęściej rodzin roślin spożywanych przez gąsienice należą rośliny strączkowe (fasola i groch), psiankowatych lub psiankowatych roślin (ziemniaka i pomidora), rośliny z rodziny krzyżowych (kapusta i brokuły), dyniowate (ogórki i melony) i rose (jabłka i brzoskwinie). Lista ta nie obejmuje wszystkich rodzin roślin zjedzony przez gąsienice.

Specyfiki żywienia niektóre gąsienice

Niektóre gąsienice są identyfikowane przez typ żywienia robią. Cutworms są specjalnym rodzajem gąsienica, który żeruje na koronę (dolnej części roślin były korzeni i łodygi spełniają). Te gąsienice jeść tylko dolnego pnia i pozostawić resztę roślina się rozkładać. Fasola i kukurydza są uszkodzone w ten sposób.

Innym rodzajem gąsienica jest armyworm. Te gąsienice przemieszczać się krajobraz w dużych ilościach, zużywa całe populacje roślin. Stąd nazwa "Armia" jest włączone.

Contol gąsienic

Pierwszą rzeczą, którą można zrobić, aby uniknąć uszkodzenia od karmienia gąsienica jest kontrolować wszelkie chwasty, które posiadasz w swoim ogrodzie. Niektóre chwasty przyciągnąć gąsienic. Należą do nich lambsquarters, Lebioda i temat nightshades. Uprawa i sadzenie może zabić różnych gatunków rolnica gwoździarka. Może również trzeba uciekać się do użycia w odniesieniu do ich kontroli. Bacillus thuringiensis to bakterie, które mogą być spryskane kontroli tych owadów.