Efekt przełożenie na przebieg gazu

Efekt przełożenie na przebieg gazu

Przełożenia skrzyni biegów pojazdu mają bezpośredni wpływ na zużycie paliwa tego pojazdu.

Podstawowe narzędzia wydajności

Niższe przełożenie tylnej osi pojazdu, Dolna, że zużycie paliwa pojazdu będzie, w porównaniu z zużycia paliwa podobny pojazd z wyższe przełożenie. Ponadwymiarowe opony, na drodze, aby paliwa gospodarki gorzej jeszcze, ponieważ większe opony trwa dłużej i więcej momentu obrotowego do kolei.

Celem dla przekładni dolnej

Przełożeń mają cel: tworzyć więcej silnik siły lub momentu obrotowego, do napędu. Inną zaletą przełożeń jest to, że pozwalają one pojazd do przyspieszenia szybciej od martwych przystanku niż wyższego przełożenia. Jednak to ma więcej paliwa do tego moc wystąpić.

Skrzynie biegów

Normalnej transmisji pochodzą z wielu przekładni. Dzięki temu pojazdy na dostosowanie się do potrzeb szybkość i moc. Niskich biegów pomoc push off od początku, ale wysokich biegów przyczynić się do obniżenia zużycia paliwa przy wysokich prędkościach. W związku z tym pierwszym biegu pojazdu zazwyczaj mają niskie przełożenie 2.5 do 1 i pojazdu na najwyższym biegu będzie coś takiego jak 0.82 do 1 lub 0,7-1. Pierwszy-przełożenie 2.5: 1 oznacza wału korbowego silnika włącza 2,5 razy dla każdego pojedynczego rewolucji przekazu; stosunek 0.82 do 1 oznacza wału korbowego zamienia.82 czas dla każdej rewolucji transmisji. Tradycyjnie większość pojazdów mają 4 przełożenie 1: 1. Ponadto pojazdy mają tylnej osi lub transaxle, który ma swój własny przełożenie przekładni, która określa, ile razy skręcić koła dla każdej rewolucji transmisji.

Szybko RPM vs Slow obr. / min

Niższych biegów wymagają więcej spinning silnika (obrotów na minutę, lub obr. / min), który zjada więcej gazu. Wyższych biegów wymagają mniej obrotów silnika i dlatego mniej paliwa, ale one nie pchaj dużo w ogóle od niskich prędkości. To staje się oczywiste dla przeciętnego kierowcy podczas wspinaczki wzgórzu.