Jak zamienic czujniki tlenu na Toyota 4Runner

Jak zamienic czujniki tlenu na Toyota 4Runner

Nowoczesne samochody używać zaawansowany system czujników, które wysyłają dane do komputera, który dostosowuje wydajność pojazdu na podstawie danych. Czujnik tlenu wykrywa ilość tlenu w spalinach, które komputer używa do dostosowania pojazdu mieszanka paliwa i powietrza. To poprawia osiągi pojazdu i zmniejsza ilość emisji zanieczyszczeń. Wszystkie 4Runners Toyota wyprodukowanych po 1994 roku mają dwa czujniki tlenu.

Instrukcje

• Rozpocząć 4Runner i niech ją ciepło przez kilka minut. Czujniki tlenu znajduje się w rurze wydechowej, których umowy gdy jest zimno, co trudne lub niemożliwe do usunięcia czujników. Gdy pojazd jest ciepły, wyłączyć silnik i angażować się hamulec postojowy.

• Podnoszenia pojazdu z gniazdem i wspierać ją na trybunach Jacka.

• Wspinać się pod spodem pojazdu i zlokalizować katalizatora. Katalizator jest częścią rury wydechowej znajdujące się z przodu pojazdu. Wykonaj rury wydechowej od konwertera katalitycznego z przodu 4Runner, aż zobaczysz wystające z wierzchu rury czujnika tlenu. Przewód izolowany będzie prowadzić od czujnika w kierunku silnika. Jest to czujnik tlenu do przodu.

• Śledź Izolowany przewód od czujnika do pierwszego połączenia. Użyj klucza do obracając nakrętkę o Złącze zegara i odłączyć przewód. Czynić nie rozłączyć kabelek od samego czujnika. Ołowiu drutu jest częścią czujnika, i nowy czujnik będzie pochodzić z nowych prowadzić zainstalowany.

• Aby usunąć dwie nakrętki śruby, które posiadają czujnik na rurze wydechowej za pomocą klucza lub gniazda. Wyciągnąć czujnik z rury. Prawdopodobnie trzeba będzie lekko dotknij czujnika, aby rozluźnić go od portu.

• Wstaw nowy czujnik i zastąpić orzechy. Połączyć nowy czujnik ołowiu drutu drut złącze.

• Zlokalizować czujnika tlenu rufie po rurze wydechowej z konwertera katalitycznego z tyłu ciężarówki. Rufie czujnik jest zamontowany w taki sam sposób jak do przodu czujnika. Wykonaj kroki 4 do 6, aby zastąpić ten czujnik.

Porady & ostrzeżenia

  • Należy zachować ostrożność podczas pracy wokół gorące rury wydechowej i katalizator.