Co sprawia, że roślina Foxglove trujące?

Co sprawia, że roślina Foxglove trujące?

Naparstnica (Digitalis purpurea) jest rośliną trującą, to prawdopodobnie śmiertelne, jeśli spożywane przez ludzi, koty, psy i konie. Trujący składnik naparstnica jest cardio glikozydy, które mogą spowodować atak serca. Również znaleźć w oleander, glikozydy cardio najczęściej są śmiertelne dla dzieci i osób w podeszłym wieku, którzy mogą również wystąpić długotrwałe skutki uboczne.

Identyfikacja

W przeciwieństwie do innych roślin trujących naparstnica jest łatwy w miejscu w naturalnym środowisku oraz trudno pomylić z innych roślin. Naparstnica jest Biennale zioło z 3-calowy długości opadające kwiaty, które są rurowe kształtu. Kwiaty mogą być fioletowy, różowy, róża, żółty lub biały z dodatkowych znaków w każdej probówki. Liści zioła są proste, zębate i przemian, a owocem jest mały i kształcie kapsułki. Pochodzący z Europy, naparstnica znajduje się w Stanach Zjednoczonych jako wzór ogrodu wewnątrz lub na zewnątrz.

Cardio glikozydy

Glikozydy cardio znaleźć naturalnie w naparstnica i oleandry są substancje chemiczne, które powodują reakcji fizycznych w serca, układu nerwowego, żołądka i jelit zwierząt i ludzi. Cardio glikozydy znajdują się w liście, kwiaty i nasiona naparstnica i we wszystkich częściach oleander. Kiedy jest używana jako lek, glikozydy cardio są stosowane w leczeniu zawału serca, ale przedawkowania tego leku może powodować podobne reakcje jak naparstnica zatrucia.

Toksyczność ludzi i zwierząt

Z człowieka naparstnica zatrucia, objawy mogą obejmować nieregularne lub powolne bicie serca, przewodu pokarmowego reakcje, takie jak biegunka, ból brzucha i nudności, drgawki, bóle głowy, osłabienie, wysypka i niewyraźne widzenie. Jeśli ofiara Zjadłem dużą ilość roślin, bardziej poważne objawy zaprezentuje, takich jak omamy, wizje kolorowy Halo, utrata apetytu i depresji. Zwierząt, w tym koty, psy i konie, może wchodzić w reakcję z arytmii serca, osłabienie, wymioty i biegunka. Ludzie i zwierzęta podobne mogą wystąpić niewydolności serca lub zatrzymanie akcji serca, co jest śmiertelne.

Pomoc w nagłych wypadkach

Jeśli ty lub twój pieścić ma przypadkowego połknięcia naparstnica, szukać natychmiastowej pomocy medycznej z centrum kontroli zatruć, awaryjne centrum medyczne lub, w przypadku zwierząt, nagły wypadek weterynarz. Osoba, która spożywana naparstnica nie powinny być powiedział wymiotować, chyba że instrukcja przez medyczne czy przedstawiciel centrum kontroli zatruć zawodowych.