Minimalna głębokość stawy dla ryb w zimie

Minimalna głębokość stawy dla ryb w zimie

Stawy rybne dodać wymiar piękna krajobrazu w każdej skali. Czy staw jest duży lub mały, to musi mieć odpowiednią głębokość dla ryb, aby przetrwać mroźnych zimowych miesięcy.

Mały staw

Obszar, który obejmuje staw w dużej mierze zależy od rozmiaru na dziedziniec lub ogród. Czy podwórku ryba staw jest 3 stóp lub 8 stóp całej, zalecana głębokość dla przetrwania ryb jest między 30 a 48 cali.

Koi Pond

Idealną głębokość stawu, który obsługuje mieszkańców koi jest 48-60 cali, choć koi może przetrwać z minimalną głębokość 36 cali. Ta głębokość oferuje ochronę koi z ptaków brodzących i pozwala również na bardziej jednolitą temperaturę wody.

Zimna woda stawy

Stawy o powierzchni 1/2 lub więcej może obsługiwać więcej ryb i roślin wodnych, ale wymaga większej głębokości. Zimna woda stawy, które są wiosna karmić należy między 8 i 10 metrów głębokości, podczas gdy stawy, które nie są karmione wiosna powinna mieć głębokość 16 stóp.

Stawy ciepłej wody

Zaopatrzenia w wodę dla dużych ciepłej wodzie stawy pochodzi z powierzchni spływu. Monroe County (Nowy Jork) dzielnicy ochrona wody i gleby zaleca minimalnej głębokości 8-10 stóp dla takich stawów.

Inne zagadnienia

Oprócz zapewnienia odpowiedniej głębokości, właściciel staw powinien mieć pewność, aby zachować niektóre powierzchni stawu Wyczyść lodu. Jest to konieczne dla właściwej wymiany gazów, pozwalając toksycznych gazów do ucieczki, jednocześnie umożliwiając tlenu do wejść.