Wykaz składników czujka ciepła

Wykaz składników czujka ciepła

Detektory ciepła wyruszyć alarmy pożarowe tak, że mieszkańcy budynku są powiadamiani o potencjalny pożar. Właściciele zwykle używać te czujniki na obszarach mniej ważne ponieważ czujniki nie używaj tyle energii, jak wiele innych urządzenia przeciwpożarowe. Wiele z tych detektory ciepła mają inne cechy i są używane dla budownictwa bezpieczeństwa. Czujka ciepła w szybkim rozpoznaniu niebezpiecznie gorąco detektor musi być w pobliżu ognia.

Głowica do pomiaru

Obejmujący czujnik czujka ciepła jest detektor głowy i podstawa czujki. Okablowanie łączy i rozłącza z tyłu głowy, pozwalając właściciela, aby oczyścić lub wymienić głowicę kiedykolwiek potrzebne.

Termostat

Detektory cieplne mają czujniki, które zbierają dane dotyczące temperatury danego obszaru. Niektóre czujniki ciepła za pomocą termostaty, ale te urządzenia są masywne i nie pasują do wszystkich obszarów. Niektórych inżynierów włączony od bimetal grzałka--składnika, który nagrzewa się, wykrywanie zmiany stanu--materiału ceramicznego, że inżynierowie może cieńszy. Jednak ceramiczny materiał może być czasami zbyt wrażliwa, powodując materiał przedwcześnie wyruszył czujka ciepła.

Pochłaniacze Stress

Dla tych detektory cieplne, które korzystają z materiału ceramicznego wielu inżynierów zainstalowany amortyzatory stresu, które biorą w trochę ciepła, że element grzejny normalnie otrzymują, tym samym zmniejszając wrażliwość materiału ceramicznego i uniemożliwiając ustawienie czujka ciepła od zbyt szybko materiał.

Elektro optycznych przetworniki

Elektro optycznych przetworniki wydania światła, że czujnik wykrywa stale. Kiedy przetwornika pochłania dużo ciepła, przetwornik uwalnia różne ilości światła. Czujnik to zauważa i wysyła sygnał do panelu sterowania wyruszeniem alarm w razie wykrycia ciepła i dostarczanie informacji na ciepło. Taka konfiguracja pozwala czujka ciepła do pracy, nawet jeśli pożar niszczy elementu grzejnego. Przetwornik można skalibrować się automatycznie.

Panele sterowania

Panele sterowania odbierania danych z czujników i przetłumaczyć ten dane przydatne informacje. Panel sterowania w dalszym ciągu alarm pasażerów i dostarczania informacji do panelu sterowania otrzymuje informację, że warunki wrócą do normy. Właściciele czujka ciepła można dostosować czujnik ciepła za pomocą kontroli pad. Te panele sterowania mają klucze, które umożliwiają właścicielom łatwo przeprogramować urządzenia, gdy jest to konieczne.

System alarmowy

Detektory ciepła musi mieć system alarmowy słuchowego, tak aby stale monitorowanie czujnika nie jest konieczne. System alarmowy musi być głośne i wyraźne, tak, że tych w pobliżu ogłoszenia alarmu. Wiele detektory ciepła również wysłać wiadomości elektronicznych do różnych terminale komputerowe tak, że właściwe władze mogą zostać w pogotowiu wobec potencjalnego pożaru.