Co zrobić, jeśli moja zmywarka nie działa?

Co zrobić, jeśli moja zmywarka nie działa?

Zmywarka ma ramię spray, który krąży podgrzewana woda wokół Twojej kuchni. Podgrzewana woda i detergent zmywarka zdezynfekować i czyste naczynia. Zmywarki następnie suszy naczynia podczas cyklu suszenia. A nie wspólne, mogą wystąpić problemy z zmywarce rozpoczęcie w górze. Rozwiązać ten problem i uniknąć płacenia dla opłat za usługi.

Zasilania domu

Sprawdź swoją moc do domu, zwłaszcza, jeśli twój zmywarka działa dobrze i nagle przestał. Zmywarce nie będzie działać podczas zaniku zasilania. Czekać na swoją moc przyjœæ w ty³ u i ponowne uruchomienie zmywarki. Sprawdzić, czy mają przepalony bezpiecznik i zastąpić go. Jeśli masz wyłączniki zamiast bezpieczników, zresetować im jeśli oni są potknął. Upewnij się, że przewód zasilania całkowicie pasuje do gniazda. Test wylot z innego urządzenia i sprawdzić, czy jest żyć. Lub naprawię przewód zasilania, jeśli ma podziału lub postrzępiony.

Drzwi

Zmywarka nie uruchamia Jeśli zmywarka drzwi są otwarte. Sprawdź zamka drzwi i zobaczyć jeśli ono ma złamane. Jeśli tak, należy go zastąpić, ponieważ normalnie nie można naprawić tej części. Zobacz, jeśli przełącznik drzwi ma ciągłość. Odłącz przewód zasilający od gniazdka i otwarcie panelu drzwi. Badania składników multimetrem. Uzyskać nowy przełącznik drzwi, ponieważ jest to trudne do naprawienia tej części.

Silnik/Timer

Jeśli nie korzystał zmywarce na jakiś czas, silnik może być zatrzymany. Odłączyć zmywarki i usunąć dostęp do głównego panelu. Włączyć silnik zmywarka, aż ono porusza się swobodnie. Jeśli to nie porusza się wcale lub jest skorodowane, potrzebujesz nowego. Timer jest odpowiedzialne za określenie, jak długo każdego składnika pobiera moc. Zmywarka nie uruchamia, jeżeli ta część jest uszkodzony. Usunąć zmywarki od zasilania i zdjąć panel drzwi. Test składnika multimetrem i zobaczyć jeśli ono ma ciągłość. Zastąpić timer, jeśli to jest wadliwy, ponieważ zazwyczaj nie można go naprawić.

Okablowanie/przełącznik

Zmywarka nie będzie działać, jeśli wszelki druty są luźne lub łamane. Otwarcie panelu głównym i przeanalizować wszystkie przewody, zwłaszcza kable w drzwiach. Naprawy wszelkich luźnych drutów i zmienić się żadnych złamanych sklerytów. Przełącznik umożliwia wybranie mycia lub cyklu suszenia. Jeśli przełącznik jest uszkodzony, nie można uruchomić twój zmywarka. Zmywarki należy odłączyć od gniazdka. W zależności od modelu przełącznik znajduje się za kontrolę, panelu wewnętrzne lub zewnętrzne. Przeczytaj podręcznik. Za pomocą multimetru i sprawdzić przełącznik dla ciągłości. Zastąpić go, jeśli to jest wadliwy, ponieważ zazwyczaj nie można go naprawić.