Typy idealna odmian traw ozdobnych

Typy idealna odmian traw ozdobnych

Trawy ozdobne oferują szeroki wachlarz możliwości krajobraz. Uprawy wysokiej trawy zrobić dobry okazów i akcenty, podczas gdy niższe uprawy traw znajdują się wzdłuż granic, chodniki i stoków. Różne kolory i tekstury, w połączeniu z ich zdolność do wzrostu w ziemi, jak również w pojemnikach, pozwala te rośliny ozdobne elastyczność nie widział z innych roślin krajobrazu. Mimo, że trawy ozdobne zakres znacznie w stylu i rosnących potrzeb, prawie wszystkie z nich wolą dobrze drenowania gleb i pełna słońca.

Zbicie

Ciężko stąpając traw, zwane również kilka traw, są wykorzystywane w krajobraz na ich wysokość architektonicznych i dramatyzmu, zwłaszcza w okolicach bramach lub krawędzi budynku. Ciężko stąpając traw mają okrągłą podstawę rośnie, że powoli zwiększa się z czasem. Ze względu na ich ciężko stąpając zwyczaj trawa nie jest używany jako okrywowa oraz nie jest przeznaczona na pokrycie dużych obszarów. Wybierz odmian, takich jak Big Bluestem (Andropogon Gerarda) dla sezonowych kolor, Giant Reed (trawiastych donax) do wysokości i pióropusze lub odmian trawy pampasów (Cortaderia selloana) aby zmiękczyć krawędzie budynku i wyruszył chodniki.

Rozprzestrzeniania się

Dużych traw piórami rozprzestrzeniają się za pośrednictwem wind-borne nasion, ale innych traw, klasyfikowane jako rozprzestrzeniania się trawy, odtworzyć za pomocą korzeni i bulw. Ten rhizomatic formą reprodukcji powoduje trawa wyglądu różnią się od zbicie traw. Rozprzestrzeniania traw rosną na dużym obszarze, czasami dość szybko. Niektóre rozprzestrzeniania traw są trudne do opanowania i może przejąć kontrolę nad ogrodem. Na szczęście można zapobiec to przez sadzenie rozprzestrzeniania traw w pojemnikach lub wybierając wolno rosnące odmiany. Niektóre gatunki traw rozprzestrzeniania obejmują japoński krwi trawa (Imperata cylindrica var. rubra), który jest jasny czerwony trawy ozdobne nadaje się do kontenerów i granic. Wstążka trawy (Phalaris trzcinowa var. picta) jest rośliną szybko rozprzestrzeniające się liściach zielonych i białych. Podczas uprawy w pobliżu strumieni lub stokach działa dobrze w zapobieganie erozji gleby. Roślina wstążka trawy w pojemniku, w innych sytuacjach, gdzie jego szybkiego rozprzestrzeniania jest szkodliwe.

Cool sezonie

Wybierz trawy ozdobne, dostosowane do klimatu. Ogrodników grupy trawy ozdobne na dwie klasy: ciepły sezon i chłodny sezon. Chłodny sezon trawy odporne na zamrażanie zimy. Niebieski Kostrzewa (Festuca ovina var. popielata) jest fajny sezon trawa z kolor i nadaje teksturę jako okrywowa lub krawędź obramowania. Trawa trzcina pióro (Trzcinnik leśny) nadaje się do nasadzeń masowych lub jako wzór. Roślina sezon chłodny traw na wiosnę i upadku. Kwitną, gdy temperatury są fajne i łagodny, ale są w stanie uśpienia w letnie upały. Roczne traw nie wróci na wiosnę, ale bylin wymienionych wcześniej powrót do minimum dwa lata.

Ciepły sezon

Ciepły sezon trawy rosną w krajobrazy w południowych Stanach Zjednoczonych, południowo-zachodniej i obszarów przybrzeżnych. Fontanna trawy (Pennisetum Kanada) jest ciepły sezon trawy średniego wzrostu i rozprzestrzeniania stosowany jako roślina granicy. Indyjski trawa (Sorghastrum zwisła) jest macierzystym ciepły sezon trawa, która nadaje się do obszarów podatne na erozję gleby. Są tylko dwie z wielu ciepłych sezonie traw. Skonsultować się ze swoim lokalnym Uniwersytecie rozszerzenie lub ogród botaniczny dla odmiany nadają się do ogrodu styl i klimat. W chłodnym klimacie ciepły sezon trawy są jednoroczne; ale w ciepłych regionach są wieloletnie, wracając po roku.