Głębokość sadzenia lilii zmartwychwstania

Odmian lilii zmartwychwstanie są również powszechnie znany jako niespodzianka lilia, lilia pająk, magia lilia, kwiat różowy Czerwonak, lily nago i "nekkid" Pani. Nazwy odnoszą się do zakładu wzór nigdy o jego liście i kwiaty pojawiają się razem. Na wiosnę długi, kolczaste liście rosną w kępach, zapewniają fotosyntezy i potem więdną połowy lata. W połowie lub pod koniec lata wysoki kwiat łodygi szybko wyrastają samodzielnie, mając pachnące, blado różowe lub czerwone kwiaty lejkowate.

Głębokość sadzenia lilii zmartwychwstania

Zmartwychwstanie Lilie działa dobrze w ogrodzie łóżka i granic, jak rosną 2 do 3 metrów wysokości. Propagowanie przez żarówki i produkować przesunięcia żarówki, które rosną z zakładu matka żarówki. Bulwa rozmiary poszczególnych gatunków. Cebulki roślin w upadku lub wiosna, najlepiej w okolicy z pełnym słońcu, ale częściowe słońca jest w porządku. Zmartwychwstanie Lilie lubią gleby średnie, ale doskonale odprowadzanie. North Carolina State University spółdzielni Extension Service zaleca sadzenia cebulek do głębokości 5 cali od podstawy żarówki. Zmartwychwstanie Lilie tolerują suche lato, ale wymagają odpowiedniej wilgotności podczas ich wegetacji.

Bulwa dywizji

Zmartwychwstanie cebulki należy pomnożyć stale na zakład. Rozszerzenie Uniwersytecie Illinois radzi wydobywają i oddzielając bulwy po okresie kwitnienia co pięć lat lub tak, kiedy rośliny pojawiają się ciasno w swoich łóżkach. W przeciwnym razie Lilie lubią być zakłócony z której Rozkwitowi. Żarówki są kilkanaście centymetrów długości przy wykupie i może wzrosnąć do około 2 centymetrów średnicy. Przesunięcia żarówki będą w różnych rozmiarach. Każda żarówka może być sadzone, ale mniejsze cebule trzeba kilka lat dobrze kwitną.

Lilia Red Spider

Najczęściej prowadzenie nick "lilia pająk," zamiast zmartwychwstania lilia, Lycoris radiata ma czerwone kwiaty i bardzo długie pręciki, które North Carolina State University spółdzielni Extension Service opisuje jako podobne do Kocie wąsy. Kwitnie później niż bardziej powszechne zmartwychwstanie lilia, Lycoris szorstkołuska, i jego cyklu życia jest inny. Pająk lilia liście rosną jesienią, są obecnie w zimie i potem umiera na początku lata. Jego kwiaty pojawiają się późnym latem, podczas gdy Lycoris szorstkołuska rozpoczyna kwitnienie w środku lata. Jeśli sadzenia obu odmian razem, North Carolina State University spółdzielni rozszerzenie zaleca, ich sadzenia 12 cali od siebie lub jednej rośliny na metr kwadratowy.

Towarzysz nasadzeń

Rozszerzenie Uniwersytecie Illinois sugeruje sadzenia partii czterech do sześciu zmartwychwstania lilie z hostas, struś paprocie, Lilie dzień i Irysy. Inne sadzenia towarzysza North Carolina State University spółdzielni rozszerzenie usług są Coreopsis, Hemerocallis (żółty odmian), Kniphofia (żółty odmian), Leucanthemum (Shasta stokrotki), piwonie (biały i żółty odmian), Rudbeckia, szałwia, Dziewanna (białych odmian), Buddleia, Ketmia, Acer palmatum i Lagerstroemia.