Jak rosną do góry nogami pomidorów

Jak rosną do góry nogami pomidorów

Jak rosną do góry nogami pomidory, ogórki i truskawki od ponad 25 lat mają znany wielu doświadczonych ogrodników.

Uprawy pomidorów do góry nogami w dół ma kilka zalet. W obszarach, które mają słabe gleby pomidory rosną lepiej w pojemnikach, niż oni w ziemi.

Wiszące pomidory nogami stawia mniejsze obciążenie łodygi niż ich wyciek na wierzchu regularne sadzarka, plus zwiększa cyrkulację powietrza w liściach, zmniejszenie występowania szkodników i grzybów. Większość szkodniki pomidora są roboty ziemi, więc nie niepokoić wiszące pomidory.

Niedawno specjalne zestawy przeznaczone do uprawy nogami pomidory pojawiły się na rynku. Zestawy te składają się z wiszące rosną torby, które zostały specjalnie zaprojektowane do przechowywania roślin w pozycji do góry nogami.

Koszt to około 20 dolarów za worek. A te rosną torby są wygodne i atrakcyjne, nie są absolutnie niezbędne.

Można dowiedzieć się, jak rosną do góry nogami pomidorów bez wydać $20 na roślinie na worek specjalne rosną.

Instrukcje

•Funkcja uczenia się, jak rosną do góry nogami pomidorów jest łatwe i niedrogie. Wszystkie potrzebne ci są rośliny pomidora, gleby i pojemnik umieścić je. Większość ludzi używa wiadra plastikowe 5-galon z pokrywy i uchwyty, jak tego rodzaju, że wiele restauracji odrzucić. Farba wiadra pracy, jak również, ale one wymagają więcej czyszczenia. Trzeba jedno wiadro na roślinę, a także wystarczająco dużo ziemi aby wypełnić wiadra.

•Płyta najlepsze gleby do korzystania jest Mieszanina przeznaczona do wiszących donic. Mieszanki te są lżejsze niż standardowe zalewania gleby. Waga może być problem, gdy za pomocą czegoś tak duży, jak 5-galon wiadro do sadzenia. Wstępnie mieszane gleb są również sterylne i zrównoważone PH i składników odżywczych, aby dać swoje młode rośliny zdrowy start.

•Płyta następną rzeczą do zrobienia jest przygotować wiadra. Za pomocą ostrego noża lub wiertłem otwór zobaczyłem przywiązanie, wyciąć otwór o średnicy dwóch calowy w dolnej części każdego segmentu, w centrum. To jest, gdzie rośliny będą powiesić z wiaderka. Wyciąć sam rozmiar otwór w środku pokrywy również. To jest tak, że rośliny mogą wody bez konieczności zdejmowania pokrywy.

•Następnie nadszedł czas, aby sadzić pomidory. Jeśli chodzi o utrzymanie sadzonka od objętych powrotem przez otwór, istnieje wiele różnych metod, które ludzie używają, i wszystkie działają. Niektórzy ludzie linii na dnie wiaderka z gazety lub Torfowiec Mech, wokół podstawy rośliny aby zabezpieczyć go w wiadro. Płyta Papier też będzie działać.

Po prostu zrobić cięcia od krawędzi płytki, zatrzymując się na środku, a następnie wyciąć mały otwór w środku po prostu wystarczająco duży, aby zmieścić łodygi roślin. Miejsce wokół roślin do przechowywania korzeniowej wewnątrz wiadra. Torby specjalistyczne rosną używać okrągły kawałek pianki wyciąć połowie w ten sam sposób. Zwykłych kuchenne gąbki lub inny kawałek pianki będzie działać, jeśli wolisz używać pianki do ochrony roślin. Co używasz, intencją jest aby korzenie wewnątrz wiadra a reszta roślin wisi przez otwór.

•Delikatnie paszy korzeniowej roślin przez otwór w dnie wiaderka, a następnie zabezpieczyć rośliny poprzez umieszczenie gąbka, płyty lub gazety wokół łodygi roślin wewnątrz wiadra. Jeśli roślina ma duże korzeniowej, który nie pasuje otwór przelotowy, należy umieścić roślinę przez inny sposób, przez delikatnie karmienia liści przez otwór od wewnątrz wiadro z farbą.

Gdy korzenie rośliny są zabezpieczone wewnątrz wiadra z liści wisi przez otwór, nadszedł czas, aby dodać gleby.

•Dodaj gleby delikatnie, uważając wspierać korzeniowej do gleby ma całkowicie przykryła. Podczas pracy z nogami pomidor donice, warto powiesić je na poziomie talii, więc można osiągnąć zarówno roślin, jak i korzeniowej w tym samym czasie.

To również sprawia, że znacznie łatwiej wypełnić go z gleby. Aby uzyskać najlepsze wyniki należy wypełnić wiadro do góry z gleby aby korzenie maksymalnego miejsca na rozbudowę. Włożyłem pokrywy i są gotowe do powieszenia.

•Zawieś plantatorów w słonecznym miejscu, od mocnej okapu, altana lub drzewo gałąź. Uchwyt pasuje na ciężkich hak przykręcony do okapu, lub może być zawieszony za pomocą łańcucha z obrotowa dołączone do niego. Kiedy wisi na drzewie, używać długości liny do remisu, lub liną z hakiem na obu końcach. (Firanki liną na oddział i haki dołączyć do uchwytu wiadro z farbą, po obu stronach).

•Once plantatorów został zawieszony, powinny być obficie podlewany aby zminimalizować szok przeszczepu. Stosowanie nawozów oszczędnie lub w ogóle w pierwszym tygodniu, dopóki rośliny miały szansę, aby osiedlić się. Karmienie ich z cieczy mączka kostna może być korzystne w czasie sadzenia. Po rośliny zaczęły rosnąć, muszą być pojone prawie codziennie.

•Następnie, że wiesz, jak rosną do góry nogami pomidorów, do uprawy truskawek, ogórków lub papryki z równym powodzeniem można użyć tej samej metody. Można czerpać korzyści z ogród warzywny, nawet jeśli mają ograniczoną przestrzeń lub słabe gleby. Wykonując te czynności, każdy może nauczyć się jak rosną do góry nogami pomidorów bez wydać pieniądze na specjalnie zaprojektowane zestawy rośnie.