Czarny błędów na wiśni

Czarny błędów na wiśni

Wiśniowe drzewo jest podatne na kilka różnych owadów, szkodników i chorób, w tym czeremchy mszyce, świdry, San Jose wagi, wiśnia muszek owocowych, gruszka lub wiśni ślimaki, namiot gąsienic, leafrollers i ćma orientalne owoce. Tylko czarny błędy znalezione na wiśni są mszyce black cherry, San Jose skali i dwa rodzaje owadów znany jako próbniki. Dlatego drzewa owocowe, Wiśniowe drzewo to dobrze, że wszystkie trzy z tych szkodników mogą być kontrolowane biologicznie z owadów naturalnych wrogów.

Black Cherry mszyce

Najczęstsze błędy czarny na wiśni są nazywane black cherry mszyce (Myzus cerasi). Black cherry mszyce są jedynym rodzajem mszyce, które wpływają na wiśni i znajdują się wszędzie tam, gdzie uprawia się drzewa wiśniowe. Mszyce są miękkie zabudowanych i małe, choć większe niż inne zakażenia owocowych mszyce. Są błyszczące i czarny i może lub nie może mieć skrzydła, a one zimują jako czarne jaja na gałązki i owoce ostrogi, z jaj wylęgowych krótko przed kwitną kwiaty wiśni. Mszyce stają się obfite wczesną wiosną, a według UC Davis Pest Management wytycznych, populacji mszyc "spada do bardzo niskiego poziomu na wiśni w miesiącach letnich."

Black cherry mszyce wydzielają spadzi, który przyciąga mrówki i kapie na liście, owoce i ziemi. Black cherry mszyce zakłócenia Curlingu i liści i są szczególnie problematyczne dla młodych drzew; drzew, które pozostają silnie porażone przez lata może umrzeć lub zaprzestać produkcji owoców.?

Niektóre naturalnie występujących wspólne pasożytów, drapieżniki i chorób może zapewnić kontrolę nad czeremchy mszyce. Tych naturalnych wrogów obejmują pasożytnicze osy, bigeyed błędów, syrphid muchy, Sieciarki, panienka błędów, dziubałki, grzyb i biedronki. ?

San Jose skali

San Jose wagi (Quadraspidiotus perniciousus) są małe, okrągłe, lekko wypukłe i dymny czarny kolor. Są one być może "najbardziej rozpowszechnionym i najbardziej niszczycielskie skali owadów szkodników drzew owocowych, cieniu drzew i krzewów ozdobnych w Stanach Zjednoczonych," zgodnie z University of Rhode Island GreenShare informacyjne. ???

Skala błędów drążenia wskroś kora drzewa z ich usta i paszy przez skrobanie od powierzchni kory drzewa wiśniowego. Żywią się następnie sap i inne soki roślin, które kroplówki z rany. San Jose skali błędu wpływa również na owoce i zmniejsza wartość wiśnie jako uprawy.

San Jose skali jest skali pancernych i, podobnie jak inne skali błędów, często nie wyglądają jak owady ale są wyświetlane jako małe guzki przebarwione na powierzchni rośliny. San Jose skali przypomina muszli ostryg czarne małe, które są przyklejone do siebie i roślin.

?? Za pomocą formantów biologicznych, takich jak biedronki, lacewings i pasożytnicze osy, które żerują na skali i inne owady, jest bezpieczny i skuteczny sposób leczenia zarażenia błędów skali.

Amerykański śliwki i próbniki Peachtree

Świdry amerykański śliwki stały się groźnym szkodnikiem wiśniowe sady i często znajdują się one z peachtree Świdry powodując uszkodzenia pod kora drzew wiśni rannych. Świdry larwy zaczynają pupating w kwietniu i dorosłych pojawiają się na początku maja. Michigan University owoców Fact Sheet wyjaśnia, że świder poczwarki "są ujęte w przypadkach tylko w hotelu silken kokony pod kora w pobliżu miejsc poprzedniego karmienia." Poczwarki wyruszyæ jako przezroczyste białe, szybko zmienić Brown, a następnie, tuż przed pojawiają się dorośli, poczwarki włączyć czarny.

Wiesz, że Świdry mają porażenia wiśniowe drzewo, jeśli widzisz małe otwory w bagażniku z lepki sap kapiącą z otworami. Dotkniętych wiśniowe drzewo liście może więdną, brązowieją i umierają w czasie sezonu wegetacyjnego.

Świdry atakować słabe lub podkreślił drzew i tworzenie tuneli, które zakłócają przepływ wody i składników odżywczych, więc ważne jest, aby zachować zdrowe wiśniowe drzewo przez to właściwie nawożenie i podlewanie to regularnie.