Jak wybrać kolor malować mój pokój dzienny

Jak wybrać kolor malować mój pokój dzienny

Wybierając kolor odpowiedni lakier do salonu, lub każde pomieszczenie, wymaga namysłu i planowania. Nie ma nic bardziej obciążające niż malowanie pokoju w to, co uważasz, że to twój ulubiony kolor, a następnie w znalezieniu nienawiści tak wygląda na ścianie, lub że to sprawia, że pokój poczuć zimno i niemili. Jednak ze kilka refleksji, może upewnij się, że wybierzesz idealny kolor na ścianach salonu. Przekonasz się, że twój ulubiony kolor jest mniej ważne niż ten droga ty zamierzać wobec używać twój pokój, więc musisz być jasne, o swoich zamiarach, przed rozpoczęciem.

Instrukcje

•Decide jakiego rodzaju nastrój, który chcesz utworzyć w twój pokój gościnny. Możesz stworzyć spokojny nastrój, lub energiczny nastroju. Ustalenie warunków oświetlenia pokoju dziennego. Robi się słońce? Należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki twój salon jest używany. Jest on używany głównie w ciągu dnia lub wieczorem? Spójrz na wymiary salonu. Jest to duża przestrzeń, czy jest to trochę na stronie ciasno?

•HAVING zdecydował się na nastrój, który chcesz utworzyć i cel swój pokój, zacząć myśleć o nauce kolorów. Jeśli nie masz dużo światła w salonie, można byłoby mądre, aby wybrać kolor światła. Uważaj na białej jako kolor ściany, bo w złych warunkach oświetleniowych, biały może pojawić się zimno i szaro. Żółty odcień byłby dobrym wyborem dla ciemnym pokoju, światła i ocieplenia.

•Jeżeli Twój pokój jest lekkie, mają szerszy wybór do wyboru. Światło pokoju może mieć jasny biały, jeśli chcesz czysty minimalistyczny wygląd. Zieloni dostarczyć paletę doskonałej dla uspokojenia schemat kolorów. Jeśli nie chcesz szczególnie efekt światła, jednak już światło pokoju można wziąć ciemniejsze kolory. Ciepły terra cotta może stanowić doskonałe tło schemat kolorów i w zależności od cienia, nie musi być przytłaczający.

•Teraz otwarty na pomysły. Kolory nie trzeba dopasować meble; można i należy wybrać kolory, które są komplementarne. Uzyskać kolor koła od dekorator sklepu, aby zobaczyć, jak kolory będą razem. Pomarańczowy i zielony, na przykład, można pracować razem zaskakująco dobrze. Stonowane odcienie są zwykle preferowane. Skoro zdecydowałeś na swój schemat kolorów, nadszedł czas, aby poćwiczyć swoje palety.

• Można ją przejrzeć na farby sklep i zbierania kart próbce i tester garnki. Podjąć wszelkie tkaniny próbek z wami, mimo, że nie będzie w stanie powiedzieć, jak kolor będzie wyglądał aż rzeczywiście spróbować na ścianach. Iść do domu i wypróbować swoje kolory w małe plamy na ścianie. Nie spiesz się na tym etapie; Niech kolory zatrzymać się na ścianie, na tydzień lub tak, aby można było zobaczyć, jak wyglądają kolory w różnych warunkach świetlnych. Że krem odcień, który wyglądał idealnie w puli wygląda zbyt żółty na ścianie; że piękny głęboki niebieski jest ciemno i zimno rano. Może chcesz malować większy obszar z próbki, aby zobaczyć jak to wygląda na większy przekrój ściany.

• Gdy żyli z kolorami na tydzień, powinien mieć dobry pomysł, ulubione, i które z nich na pewno nie działają. Po ustaleniu tych spraw, jesteś gotowy do malowania pokoju gościnnym.

Porady & ostrzeżenia

  • Weź pod uwagę kolory wszelkie istniejące meble, zasłony, itp. Alternatywnie może być pisali o całkowitym przebudowaniu z nowe zasłony i meble.
  • Badania czasopisma wystrój domu. Są one pełne porad i wizualne pomysły na styl domu.
  • Często zaleca się malować tylko jednej ściany "cecha" ciemniejszy kolor, aby zapobiec przytłaczający pokoju.