Boston Fern informacje

Paproć Boston (Nephrolepsis wyniosły), czasem znana jako miecz paproci, jest rośliną zauważyć jego bujną, opadanie liści, duża podzielone liście widać na wszystkich Paprocie. Paprocie Boston zrobić trasy dla rośliny doniczkowe. Rozkwitowi równo na zewnątrz przy wilgotnej pogodzie i pomieszczeniu w ekscytujący łazienka.

Początki

Pomimo nazwy paproć Boston nie pochodzą z Bostonu. To była uprawiana od dzikich paprocie z początków Florida, Południowej i Ameryki Środkowej, na Karaibach i Polinezji. Paprocie Boston dostał swoją nazwę podczas wysyłki 1894 paproci od plantatora w Filadelfii do dystrybutora w Bostonie. Paprocie w tej przesyłce zostały odnotowane na ich wygląd. Paprocie Boston stało się popularne rośliny doniczkowe w Stanach Zjednoczonych w XIX wieku.

Roślina doniczkowa

Ogród ekspertów i pisarka Barbara Damrosch mówi, "większość ludzi jest zaznajomiona z tego starego ulubieńca, Paproć Boston (wyniosły Nephrolepsis 'Bostoniensis'), bardzo łatwo kryty roślin z bogatą, zielony, wyginając liści; może rosnąć bardzo duże czasem." Według specjalistów ogrodniczych, Carolyn Hutchinson i Richard Jackson "kluczem do sukcesu jest wobec utrzymywać im dobrze napojone w ogóle razy, w wilgotnej atmosferze--garnitury ekscytujący, jasna łazienka, je dobrze."

Pośrednie światło słoneczne

Boston Paprocie mogą również rozwijać na zewnątrz, zwłaszcza w ciepłe warunki. Damrosch mówi, "można przenieść je na zewnątrz w lecie, ale nie w bezpośrednim słońcu." Roślin preferuje pasywny, filtrowane światło słoneczne-podobnie jak światło w lasy, bagna i mokradła na Florydzie gdzie Paprocie te można znaleźć w ich naturalnym środowisku.

Paprocie Boston zrobić popularnym wyborem dla patio, pokłady i ganki w strefach 8-11 Departament Rolnictwa USA roślin twardość strefy Map. Ta paproć jest dobrze nadaje się do wiszących koszy, ponieważ fronds mogą rosnąć 2 metrów lub więcej różnych. Boston Paprocie mają płytkie korzenie, więc rośnie ich w płytkich garnków pomaga ich wzrostu. Damrosch zaleca ich sadzenia w mix gleby lekkie, który zawiera wiele substancji organicznej.

Podlewanie

J.R. Kessler Jr., profesor ogrodnictwa w Auburn University, mówi, "Boston Paprocie rosną najszybciej jeśli gleba jest trzymany równomiernie wilgotne, ale nie nasycony przez długi okres. Dostosowania podlewania wskazówki dotyczące zmian w warunkach środowiskowych i wieku rośliny." To szczególnie ważne, aby woda często podczas długie, gorące letnie dni, kiedy bezpośrednie działanie promieni słonecznych jest spójne. Kessler również stwierdza, że "liści paproci Boston rozwija szarego żeliwa i spowalnia wzrost i runner produkcji," Jeśli roślina nie jest wystarczająco podlewać.

Nawożenie

Kessler i Damrosch zalecamy stosowanie nawozów sztucznych. "Lekki dawki emulsji z ryb raz w tygodniu jest lepsze niż dawka ładowacz co miesiąc," mówi Damrosch. Kessler opowiada nawożenie tylko wtedy, gdy korzenie są dobrze ugruntowane, dodając, że "należy wziąć pod uwagę na etapie wzrostu i obserwować warunki pogodowe, aby dowiedzieć się, jak dostosować częstotliwość zapłodnienia."