Oddzielenie toalety kompostowe.

W odległych obszarach, od dostępnych kanalizacji WC kompostowania jest realną opcją. Bo to wymaga bez wody, to także zielony opcja dla tych, którzy chcą używać mniej zasobów naturalnych w domu. W celu poprawnego WC kompostowania wszystkie zbędne materiały muszą być oddzielone od procesu.

Biotoalety

Znany również jako biologiczne toalety, biotoalety rozbić ludzkich odchodów, papier toaletowy i dodatków węgla za pomocą bakterii tlenowych. WC kompostowania składa się z WC podłączony do reaktor do kompostowania, spalin i wentylacji systemu i punkt dostępu, więc użytkownik może usunąć odpady po to został podziale do gleby jak substancja o nazwie próchnicy. Niektóre kompostowania toalety również zawierać element grzejny, aby zachęcić bakterii tlenowych do aktywnego wypoczynku i rozbicia odpadów szybciej.

Kwestie

Kompostowania toalety wymagają konserwacji, aby zachować je działa sprawnie i uniknąć problemów takich jak zapach i awarii do rozbicia odpadów. Kluczowym elementem tej konserwacji jest oddzielenie się moczu innych ścieków z ludzkich odpadów stałych. Zbyt dużo płynu zaburza kompostowania; więc nie mocz, który nie rozbić do użytku próchnicy. Oddzielnie musi być kompostowane odpady żywnościowe. Dodanie go do WC kompostowania można przyciągnąć błędów, co prowadzi do problemów higieny w domu.

Metody separacji

Mocz musi być całkowicie oddzielone z systemu i usuwane w tradycyjnej kanalizacji, albo WC kompostowania musi zawierać wydzielone miejsce do ścieków. Idealnie moczu i innych płynów będzie odpływ bez wchodzenia w kontakt z ich kompostowania materiał. Jedzenie może być kompostowane w oddzielnym pomieszczeniu. Papier toaletowy i materiały zawierające węgiel, jak cedr wióry, będzie faktycznie pomocy procesu kompostowania.

Względy

Oprócz oddzielenie się niepożądanych materiałów z WC kompostowania, można podjąć inne kroki w celu poprawy procesu kompostowania. Dotyczy to instalacji mechanizm mieszając aby włączyć kompostowania materiał aby upewnić się, że powietrze dociera do bakterii na wszystkich poziomach. Różne obszary mają różne zasady dotyczące korzystania z humusem. Niektóre pozwalają na to aby być stosowane jako nawóz dla roślin, które nie są wykorzystywane w produkcji żywności. Inne określenie, że musi być pochowany. Przed instalacją lub użyciem WC kompostowania, spojrzeć w górę prawa dla Twojej okolicy.