Jak zrobić doniczki z cementu portlandzkiego, mech torfowy, idealna włókien

Przed 1800 mieszkańców Alp używany skał wulkanicznych, znany jako martwica wyrzeźbić mocne ale lekki podlewania koryta i donice dla farmy. Możesz zrobić swoje własne doniczki, które przypominają tufu z mieszaniny o nazwie hypertufa, który składa się z cementu portlandzkiego, perlit, torfu i wzmacniają włókna. Przy użyciu składników można łatwo znaleźć w domu poprawy centra, można łatwo utworzyć zestawy unikalne, pasujące lekki donice, które wytrzymać skrajności pogody.

Instrukcje

• Znajdź zewnętrznej formy dla Twojej doniczka. To może być coś z dishpan na karton. Można użyć wszelkich pojemników, które są wystarczająco trwałe, aby utrzymać swój kształt, aż hypertufa schnie. Również znaleźć wewnętrzną pleśni, że jest nieco mniejszy niż zewnętrzne formy. Warto zostawić około dwóch centymetrów pomiędzy wszystkie boki Kiedy zagnieżdżone do zewnętrznej formy. Inne formy pojemnik pomysły obejmują drewniane skrzynie, inne donice, kosze na śmieci, patelnie ciasto i wanny przechowywania żywności z tworzyw sztucznych. Możliwości są nieograniczone, tak używać wyobraźni. Linię pionów formy z worek na śmieci z tworzywa sztucznego, upewniając się, że to pasuje do wszystkich rogach i wnęki formy.

•Sift mech torfowy za pośrednictwem ekranu, aby usunąć wszystkie duże kawałki. Wymieszać równe części cementu portlandzkiego, torfu i perlit w taczki, wanną lub inne solidne opakowania i wymieszać z łopatą. Dodać kilka uncji włókien zbrojeniowych, nie więcej niż garść. Składany wniosek umożliwia dokładnie wymieszać suche składniki.

• Dodaj trochę wody na raz, mieszanie między uzupełnień, aż do kilku hypertufa trzyma razem. Zdaniem błoto placki. Jeśli woda swobodnie biegi lub mieszanina jest Katar, dodać więcej suchych składników w równych częściach. Mieszanka powinna być łatwa do rzeźbić. Nie trzeba będzie dodać więcej włókien.

•Naciśnij przycisk mieszankę do dolnej części swojej formy, ustanawiające warstwy 2 - do 3-calowy. To zrobić kilka na raz, upewniając się, że na dole jest równomiernie pokryte mokrym mix.

•Umieść wewnętrzną pleśni w worek na śmieci z tworzywa sztucznego, która będzie służyć jako wyściółka i naciśnij formy tworzywa sztucznego w dolnej warstwie. Utrzymanie plastikowe gładkie, opakowanie przepaść między formy z mieszaniny hypertufa. Luk, które będą na stronach Twojej doniczka powinny być dwa cale grubości. Upewnij się, że opakowanie po bokach dobrze i nie pozostawiają żadnych otworów powietrza. Na poziomie górnej krawędzi hypertufa po bokach są zrobione. Możesz również poke otwory w górnej krawędzi z palca lub inne narzędzie po to poziom stworzyć ciekawy design.

•Możliwość ustawienia rejestracji listewek w dolnej części mokre hypertufa zrobić drenaż dla Twojej doniczka. Jeśli masz wewnętrzny pleśni, będziesz musiał zrobić otwory w nim do tego celu. Alternatywnie można wywiercić otwory z odrobiną murarskie po jest sucho.

• Pokrywa z tworzywa sztucznego i pozwalają leczyć do 14 godzin. W tym momencie badania twardości. Jeśli można zarysować powierzchnię z paznokciem, wciąż jest zbyt miękki. Ponownie przetestować co kilka godzin, dopóki jest zbyt trudne do zadrapanie paznokciem.

•Wyjąć Doniczka z formy. Szczotka z szczotki drucianej do sprawnego rogi, górnej krawędzi i wszystkie powierzchnie. Za pomocą szczotki drucianej texturize to tak dobrze, ale należy uważać, aby nie dociskaj zbyt mocno.

•Automatycznie doniczka na lekarstwo w zacienionym miejscu na inna trzy tygodnie i są gotowe do użycia go.

Porady & ostrzeżenia

  • Kupuj prosto cement portlandzki, nie wstępnie mieszane betonu lub zaprawy murarskiej.
  • Syntetyczne można znaleźć konkretne, wzmocnienie włókna co najwyżej murarskie zaopatrzenie sklepów lub online.
  • Za pomocą worków śmieci z tworzyw sztucznych, które nie mają wiązek kończy się linia formy. Zmarszczki w torbie przełoży się na zmarszczki w twój doniczka. Torby na śmieci za pomocą gładkie szwy.
  • Tym większa Doniczka, grubsze ściany powinny być. Bardzo małych doniczkach mogą być cienki jak jeden cal; w przeciwnym razie dwóch lub trzech cali jest Najlepsza.
  • Paczka mokrej mieszanki wokół zewnętrznej formy zamiast wewnątrz niego, a następnie rzeźbić ciekawe kształty na zewnątrz. Można również nacisnąć Mech, liści, kulki lub kawałki lustro na mokrej hypertufa za zainteresowanie. Upewnij się, że poziom dna garnka i zrobić drenaż przed rozpoczęciem mieszaninę do wyschnięcia.
  • Nosić rękawice gumowe i maskę przeciwpyłową, aby składniki od szkody dla skóry i dróg oddechowych.