Jaka jest różnica między gazu idealna Nitro gazu?

Różnice między gazu i nitro są przede wszystkim związane z ich skład chemiczny. Nitro gazu jest zazwyczaj wytwarza więcej energii w porównaniu do regularnych benzyny; Jednak przewaga ta także przyjechał rezygnować odpowiedni wady. Chociaż niektórzy mogą uznać władzy jako ostateczny kryteria, wady w innych aspektach zrobić nitro gazu mniej odpowiedni niż benzyny codziennym.

Benzyna i nitrometanu

Benzyna, paliwo najczęściej używane w większości pojazdów silnikowych, jest przede wszystkim mieszaniny węglowodorów. Różnych marek benzyny przyjść w różnych mieszanek z różnych dodatków do odpowiadają różne dane techniczne silnika lub klienta. Wśród dodatków zazwyczaj dodawane jest etanol dla zwiększenia wydajności. W niektórych regionach mieszanki również wziąć pod uwagę geograficzne klimat i sezonowe warunki klimatyczne.

Nitrometan jest związek organiczny, używany w produkcji różnych produktów, od leków do materiałów wybuchowych. Nitrometanu, lub "nitro", gdy odnosi się do paliwa, zazwyczaj miesza się z metanolu. Powszechnie stosowane w drag racing, nitro gaz przychodzi w różnych mieszankach z różnym procentowe nitrometanu. Wyższy odsetek nitro jest zazwyczaj utożsamiane z większą moc.

Palność

Benzyny pali się szybciej niż nitro, ale większej ilości nitro mogą być spalane wewnątrz cylindra silnika. Benzyna jest bardziej lotny niż nitro, ale to wymaga dużo tlenu do spalania. Nitro używa tlenu w tlenku azotu, który jest jednym z jej składników chemicznych; w związku z tym nitro wymaga jedynie około jednej ósmej benzyny na zapotrzebowanie tlenu do całkowitego spalenia. To przekłada się na bardziej potężne eksplozje wewnątrz silnika. Udostępnienie wystarczającej ilości tlenu do benzyny do produkcji bardziej potężne eksplozje zazwyczaj wymaga turbo lub Super-ładowania.

Moc na objętość

Ten sam silnik może spalić nitro około osiem razy więcej niż benzyny; jednak nie oznacza to, że za pomocą nitro gwarantuje ośmiu krotnie wzrostu mocy. Benzyna ma więcej energii potencjalnej niż nitro, takie, że osiem razy więcej nitro jest równa się około dwa do trzech razy więcej energii.

Praktycznych zastosowań

Benzyna jest ogólnie uważane za bezpieczniejsze dla codziennego użytku niż nitro. Jednym z powodów odnosi się do nitro wydzielając bardziej toksyczne opary niż benzyny. Również, pompowane benzyna miesza się w sposób, który uzna pewnych czynników, takich jak preignition, czynników kontroli i klimat detonacji. Nitro wymaga znacznie wyższa pojemność zbiorników paliwa i różne modyfikacje, w tym ulepszony silnik układ chłodzenia. W przeciwieństwie do benzyny nitro nie spalić łatwo, ale potężnej eksplozji można się spodziewać, kiedy to robi.