Alternatywy dla wermikulit idealna perlitu

Alternatywy dla wermikulit idealna perlitu

Stosowane szeroko jako dodatków do wewnątrz doniczki gleby mixy, jak również aby poprawić strukturę gleby ogrodowe, perlit i wermikulit są zarówno minerałów. Ogrodnicy Użyj perlit rozjaśnić mieszanki potting gleby i poprawić strukturę gleby poprzez tworzenie pęcherzyków powietrza, które ułatwiają rozwój zdrowego systemu korzeniowego. Wermikulit posiada wiele razy własnym ciężarem w wodzie; dodać go do wewnątrz obudowy mixy i ogród gleby tej możliwości wilgoci gospodarstwa. Chociaż perlitu i wermikulitu to dwa najbardziej powszechnie stosowane zmiany gleby, można łatwo zastąpić innych zmian organicznych gleby o podobnych właściwościach w łóżko ogród i kryty mixy doniczki.

Łupiny orzecha kokosowego

Powszechnie określa się jako "kokosowej", rozdrobnione kokosowy łuski są szeroko stosowane jako dodatki do zalewania gleby mixy. Większe kawałki są używane w glebie mixy do uprawy storczyków, średniej wielkości kawałki są zawarte w glebie mixy do uprawy kaktusów i sukulentów; małe kawałki są dodawane do uniwersalnych zalewania gleby mixy. Jej zdolność do zmniejszenia Torf nizinny, nawozy, wilgoć zachowując zdolność i jego powolne tempo rozkładu zrobić kokosowej idealny zamiennik perlitu i wermikulit.

Kompostowane materiałów

W zależności od producenta kryty mix w doniczkach, stoczni kompostowane odpady, odpady bawełniane gin, grzyb rośnie średnio- lub komunalnych kompost są używane w obu zalewania gleby mixy i do poprawy jakości gleby w ogrodzie łóżka. Zdolność wilgoci gospodarstwa materiałów kompostować, a także ich nieregularnie wielkości cząstek, sprawia, że kompostować materiałów realną alternatywę dla wermikulit i perlitu.

Kadłubów

Do rozjaśniania gleby, należy użyć ryżu, orzechowe i pecans kadłubów w zalewania gleby mixy lub ogród łóżka. Ich kawałki o nieregularnym kształcie rozkładają się powoli, co te kadłubów doskonały substytut perlit.