Ulatnianie się gazu w domu

Ulatnianie się gazu w domu

Wielu ludzi opiera się na gaz ziemny lub propan do ogrzewania domów i ich wody. Chociaż ta opcja ma pewne zalety, palne gazy stosowane w tym celu prowadzą również pewne ryzyko. Wśród najlepszych obawy dla odbiorców gazu jest przeciek wewnątrz domu. To nie jest częstym zjawiskiem, ale może być poważny. Jest w stanie wykryć i uniemożliwić wyciek gazu i wiedząc, co zrobić, jeśli masz jedno jest ważne dla Ciebie i Twojej rodziny bezpieczeństwa.

Zapobieganie

Zapobieganie wyciek gazu powinny być wysoko na liście priorytetów nikogo, jeśli mają gazu w domu. Po prostu kontrola wszystkie urządzenia gazowe każdy raz w chwilę aby upewnić się, że działa poprawnie jest wszystko co potrzeba. Prawdopodobnie nie masz wiedzy to zrobić samemu, ale będzie to warte kosztów do profesjonalnego wykonywania coroczną kontrolę aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym stanie, najlepiej przed chłodnych porach roku, kiedy będziesz używać gazu najbardziej.

Niebezpieczeństwa

Ulatnianie się gazu stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie. Gaz ziemny i propan może zatruć rodziny jeśli nadmierne ilości są wdychane. To może zakłócić dopływ tlenu do mózgu i może stanowić zagrożenie dla życia. Jednak zagrożenia wdychania są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Gazu rurami do domu jest palny, lub byłoby skuteczne do ogrzewania. Jeśli gaz zaczyna wypełnianie domu, domu można szybko włączyć od szczęśliwego domu do tykająca bomba. Małych zapłonowe iskra z gniazda zapalniczki, gniazdka elektrycznego lub nawet urządzenie elektroniczne, takie jak twój telefon może być wystarczający do zapalania gazu. Może to prowadzić do szybkiego rozprzestrzeniania się pożarów lub ewentualnie wybuch.

Co zrobić

Czy zdajesz sobie sprawę, że masz wyciek gazu, należy podjąć działania natychmiast, aby zapobiec poważne konsekwencje. Otwarcie okna w domu i dostać się i ktoś w domu na zewnątrz tak szybko jak to możliwe. Nie zatrzymuj się wyłączyć urządzenia, chociaż należy wyłączyć wszelkie palników, które może być oświetlona, aby zmniejszyć szanse na dalsze zapłonu. Nie należy używać urządzeń elektrycznych lub zasilane z baterii, w tym telefonu komórkowego, aż Tobie i Twojej rodzinie bezpiecznie poza. Zadzwoń do firmy gazu natychmiast i raport wycieku. Firma gaz techników będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z sytuacją, niż jesteś.

Wykrywanie

Wykrywania wycieków gazu jest bardzo ważne, ponieważ bez niej może tylko siedzieć w domu, który jest napełnianie gazem niebezpiecznym nie robiąc nic na ten temat. Detektory wycieków gazu są dostępne na rynku. Te czujniki na ścianach wiszą tak samo ty byłby pewien dym wykrywacz. Kiedy urządzenie zmysły gazu w powietrzu, zabrzmi alarm, powiadamiający ewakuacji pomieszczeń. Ponadto gazu firm dodać związek z siarki w nim do dostaw gazu więc gaz ziemny emituje zapach niepowtarzalny zgniłe jajo. To gwarantuje, że każdy, kto prawidłowo działającej węch będą natychmiast ostrzegani przed wyciekiem.