Ryzyko związane z boraksu

Ryzyko związane z boraksu

Boraks jest soli boru elementu. W jego najbardziej rozpowszechnioną formą to kredowy biały kryształ, który zawiera sporo wody. Jest również nazywany boranu sodu. Powiązane związkiem, kwas borowy jest tworzony w reakcji boraksu z mocnymi kwasami. Boraks ma wiele zastosowań w domu produkty, produkcja i przemysł. Boraks jest lekko toksyczne i choć czasami używane w niektórych krajach Azji jako tenderizer żywności lub lecznicze agenta, większości krajów zachodnich mają zakaz jego stosowania w przemyśle spożywczym.

Połykanie

Spożycie boraks mogą być niebezpieczne, szczególnie dla dzieci. Boraks wykazano być toksyczne dla ludzi i może powodować nudności, biegunka, ból brzucha i wymioty. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do ciężkiej wysypki, utraty przytomności, spowolnione oddychanie i niewydolności nerek. Inne objawy mogą obejmować ból głowy, osłabienie lub drgawki.

Drogi oddechowe

Inhalacji proszku boraksu może powodować problemy z oddychaniem, kaszel, ból gardła i krwawienia z nosa. Wdychanie boraks powoduje duszność; ofiary mogą mieć trudności przy głębszych oddechów bez poważne ataki kaszlu.

Podrażnienie oczu i skóry

Boraks jest drażniąca. Kontakt ze skórą może powodować podrażnienia skóry, czerwona wysypka, ból i swędzenie. Boraks będzie również mają tendencję do wysuszenia skóry, może być przyczyną pęknięcia w skrajnych przypadkach długotrwałego narażenia. Boraks jest bardzo drażniąco na oczy, co powoduje palący ból uczucie, zaczerwienienie i oko.

Czynniki środowiskowe

Borox wykazano w wielu badaniach może być toksyczny dla życia morskiego; w wyższych stężeniach mogą być śmiertelnie toksyczne dla ryb, skorupiaków, małe robaki i niektóre rodzaje planktonu. To może mieć wpływ na rozwój płazów i niektóre rodzaje roślin wodnych. Kwas borowy jest czasami używane jako składniki odżywcze gleby dodatku; należy zachować ostrożność, aby monitorować pH gleby w tych przypadkach, ponieważ może podnieść poziom pH i mają niszczący wpływ na rośliny, kwas.