Jak rosną rośliny Blackberry

Jak rosną rośliny Blackberry

Jeżyny są pulchne, soczyste jagody, które łatwo rosną w słońcu i cieniu, jak również różnych warunkach glebowych. Wiele ogrodów byłoby nadaje się pod uprawę jeżyny, które mają wiele zastosowań, w tym są spożywane świeże lub pieczone w deserów. Dowiedz się, jak rosną rośliny blackberry i cieszyć się słodki zbiorów z laski obfite blackberry.

Instrukcje

•Wybierz miejscu w ogrodzie. Należy pamiętać, że chociaż Jeżyna laski przystosować dobrze, będzie produkować większość jagody, jeśli posadzone w pełnym słońcu. Praca kompostu do gleby z motyka przed sadzeniem ponieważ jeżyny jak bogate gleby, która spływa dobrze.

•Determine odpowiednie odstępy dla blackberry laski. Ten odstęp różni się oparte na różnych. Miejsce silne uprawy odmian około 13 metrów od siebie. Miejsce średnio rosnące odmiany około ośmiu metrów od siebie. Przestrzeń światła uprawy odmian około czterech metrów od siebie. Zapytać o radę od lokalnego przedszkola, jeśli masz pewności o wymaganiach dotyczących Twojej szczególna odmiana blackberry laski.

•Dig otwór, który jest około pięciu cali głęboki i wystarczająco szeroka, aby pomieścić korzenie, gdy są one rozłożone w otwór. Miejsce trzciny blackberry do otworu i rozprzestrzeniania się korzenie starannie. Pokrycie korzenie z brudu i pat gleby.

•Trim blackberry laski, pozostawiając około 10 centymetrów nad ziemią. Wykończenia prawo, po złożeniu laski w ziemię.

•Wskaźnik laski dokładnie i zachować je równomiernie wilgotne, podczas gdy oni rozpocząć działalność.

•Umieścić grubą warstwą kompostu wokół podstawy blackberry laski. Jeżeli kompost nie jest dostępny, punktowy 1-2 łyżek mączki kostnej na ziemi wokół każdego blackberry trzciny dostarczanie składników pokarmowych w okresie wegetacji. Mączka kostna trzech cali od laski i mączki kostnej około dwóch cali w dół na brud wokół laski blackberry.

•Umieścić warstwą kory sosnowej lub syntetyczne ściółkę wokół blackberry laski do kontroli chwastów, trzymając je z kradzież składników odżywczych z płytkie korzenie blackberry laski.

•Determine gdy jeżyny dojrzałe obserwując ich kolor: powinny one być bardzo ciemny fioletowy i bardzo pulchny w wyglądzie. Przed odebraniem wielu jeżyny, wybrać jeden i przetestuj go, aby upewnić się, że jest dojrzały. Jeśli blackberry nie przychodzi łatwo wyłączyć oddział, będzie potrzebował więcej czasu dojrzewa. Jeśli blackberry jest łatwo zbierane i ma słodki smak, jest dojrzałe.

•Prune wynika, że produkowane jeżyny natychmiast po zebraniu. Cięcie tych wytwarzających jagody wynika nawet z ziemi. Nie przycinać pędy, które nie przyniosły jeżyny; będą one produkcji jagód łodygi podczas następnego sezonu wegetacyjnego.

•Pound drewniane słupki osiem do dziesięciu centymetrów pod ziemią co około sześciu stóp wzdłuż rzędu blackberry laski podczas laski rośnie do tego stopnia, że potrzebują wsparcia. To nie może być aż do drugiego sezonu wegetacyjnego.

Uruchomić poziomo przewodu 10-miernik między słupkami w wysokości dwóch metrów, cztery nogi i sześć stóp. Dołączyć niektóre laski do przewodów, jak rosną wiążąc je sznurkiem. Nie trzeba dołączyć wszystkie laski bo laski, które są dołączone będą wspierać laski, które nie są.

Porady & ostrzeżenia

  • Październik to najlepszy czas w roku sadzić blackberry laski. Wybrać jeżyny często, aby zapobiec jagody staje się zbyt dojrzałe na laski. To również najlepiej wybrać jeżyny na suchy i słoneczny dzień. Jagody, które są zbierane w deszczu będzie kolei złe szybciej.
  • Bo jeżyny produkcji owoców na łodygach, które rosły w roku poprzednim, nie oczekiwać zbiorów blackberry w pierwszym roku.