Różnica w perlit idealna wermikulit

Perlit i wermikulit są zszywki w bezglebowej mieszanek doniczki. Ich-ite przyrostków oznaczenia ich mineralnych kompozycje, ale to, gdzie ich podobieństwa się kończą. Różnią się one w pochodzenia, wygląd i zastosowań. Chociaż czasami mylą się dla siebie nawzajem, każdy sprawia, że unikalny wkład zmieniające doniczki mixy i ogród gleby. Różnica ta zależy od ilości retencji odprowadzania wody lub wody, które roślina potrzebuje.

Perlit cechy

Łatwo identyfikowane przez jego podobieństwo do tiny bitów popcorn, perlitu jest nie źródeł roślinnych ale mineralnych. Zaczyna się jako szklisty rock, który powstaje z wulkanicznego przepływów. Żar, następuje chłodzenie podczas formacji lawy, pułapki wilgoci w skałach. Kiedy skały są ogrzewane do 1600 stopni Celsjusza, wulkaniczne rozszerza się i "wyskakuje" do wydania tej wilgoci, podobnie jak popcorn wyskakuje. Produkt, o nazwie perlit, jest biały, puszyste i lekkie.

Perlit zastosowań

Perlit w podstawowych zastosowań są aby rozluźnić gleby i zalewania mixy i poprawić drenaż. To rozluźnia glebę poprzez otwarcie małej kieszeni przez które woda podróży swobodnie wokół korzeni roślin. Te kieszenie pozwalają również tlenu napowietrzać korzenie. Mimo że perlit nie absorbują wodę jak gąbka, poszczególne cząstki mają mnóstwo zakamarków i zakamarków, które pułapki wilgoci i udostępnić go do roślin korzenie. Perlit jest izolacyjne właściwości, które pozwalają jej złagodzenia ekstremalne wahania temperatury gleby.

Cechy wermikulitu

Wermikulit w skład mineralny jest krzemian magnezu, aluminium i żelaza, a w jej naturalnej postaci wygląda jak błyszczący płatki Miki, inny mineralnych. Kiedy wermikulit jest podgrzewana do temperatury 900 stopni f lub wyższą, płatki złuszczają i zwolnić steam od cząsteczki wody, które znajdują się wewnątrz minerału. Płatki rozwiń maksymalnie 20 razy ich wielkości i formie cząstek, które wyglądają jak robaki, lub miniaccordions. To podobieństwo robaczywy wyjaśnia swoją nazwę, która ma jej Łacińska wyprowadzenie w "vermiculare"--hodować robaków.

Wermikulit zastosowań

W przeciwieństwie do perlitu, który nie wchłania wody, accordionlike fałdy w wermikulit zachowuje wilgoć, dzięki czemu odpowiednie poprawki, gdy potrzebujesz wody retencyjnego mix w doniczkach lub ogród gleby. Wermikulit również rozluźnia i napowietrza glebę, zapobieganie ciężkich glebach z kompaktowanie i pozwalając korzenie rosną bez ograniczeń. Lekka rozjaśnia obciążenia w wiszących koszach, tak, aby nie przeciążyć ich montaż haki i uchwyty. Wermikulit jest zima, opakowania do żarówki i bulw, które trzeba overwintering pomieszczeniu.