Roślin kwiatowych, które wymagają minimalnej światło słoneczne

Roślin kwiatowych, które wymagają minimalnej światło słoneczne

Różnych roślin kwiatowych, które wymagają minimalnej lub nie światło słoneczne oferują mnóstwo wybory na ogrodach z zacienionych miejscach. Spójrz na ile wody zacieniony obszar otrzymuje do określenia, jakie rośliny najlepiej w tej lokalizacji. Jeśli roślina rośliny loving cieniu pod drzewami, przygotowanie do wody rośliny często, jak okoliczne drzewa będą chłonąć większość opadów.

Serce krwawi (serduszka okazałe)

Wczesną wiosną kolor roślina serce krwawi w zacienionych obszarach ogrodów, gdzie otrzymają one filtrowane światło słoneczne. Rośliny rosną dobrze, gdy posadzone drzewa i inne krzewy, które jeszcze nie wytworzyły liści. Po liści roślin umiera ponownie później w lecie, będziesz chciał wyciąć roślin z powrotem do utrzymania ogrodu Szukam żyje i zielony. Krwawiące serce oferuje jasne różowe kwiaty pojawiające się na długie, nadrzędnego fernlike liści. Zakład serca krwawienia w wilgotnych, dobrze odsączone gleby kwaśne.

Pieczęć Salomona (Polygonatum)

Piękne, pachnące białe kwiaty zdobią ten odcień loving roślin w późną wiosną lub wczesnym latem. Zakład dodaje tekstury do ogrodu z jej 2-3-metrowe wynika z biało ach zielone liście. Jesienią roślina zamienia wspaniałe odcienie złota pojawiają się małe czarne owoce. Pieczęć Salomona woli dobrze odsączone gleby w wilgotnych warunkach. Inne niż wymagających wody w okresach suszy, roślina potrzebuje niewielkiej konserwacji.

Floks Woodland (Phlox divaricata laphamii)

Lawenda kolorowe kwiaty zrobić leśnych Floks to doskonały wybór dla zalesionych ogrodów. Delikatne kwiaty tej rośliny rodzimych oferują wspaniały zapach w zacienionych obszarach ogrodu. Rośliny rosną do stóp wysokości, preferując suszarka do gleby. Użyj leśnych Floks jako roślina okrywowa lub w drift na efektowne Wyświetlanie kolorów, które przyciąga zarówno kolibry i motyle. Floks Woodland wymagają niewielkiej obsługi ustanowione.

Astilbe (A. arendsii)

Fale delikatny różowy, blado pomarańczowy, światło fioletowe lub białe kwiaty zrobić astilbe ulubione w ogrodach, gdzie słońce pozostaje premium. Poza tym klastrów małych kwiatów astible produkuje liści paproci jak powyżej, które kwiaty kołysać się na wietrze najmniejszego. Astilbe rośnie do 3 metrów wysokości, preferując odcień i wilgotne, wysoce kwaśne gleby, która dobrze odwodnione. Więcej efekt roślin astilbe w zaspy dodać teksturę i fale kolor. Miej oko na kolibry, którzy są przyciągani do nektar z kwiatów.

Liść parasol (Diphylleia cymosa)

Ogród z dużą ilością cienia, wilgotności i wilgotne gleby znaleźć parasol liść miłym dodatkiem do ogrodu. Roślina rośnie w kępy wyposażony jak parasol liściach sięgających do 3 metrów wysokości i do kilku metrów szerokości. Kilka łodyg produkuje klastrów 1-calowy białych kwiatów. Jesienią kwiaty znikają małe niebieskie owoce. Parasol liści działa dobrze, gdy sadzone za krótszy roślin.