Jak sprawdzić licencję wykonawcy i ubezpieczenia

Użyte aby móc liczyć na uścisk dłoni z biznesmenowi jako jej słowa na spełnienie obietnicy lub umowy. Dziś trzeba, uścisk dłoni i modlitwy i dokumentacji do tworzyć kopię zapasową twierdzenie o profesjonalną obsługę. Sprawdzanie na licencji i dowód ubezpieczenia wykonawcy mogą być tak proste, jak kilka rozmów telefonicznych lub robi trochę badań w Internecie i może zaoszczędzić wiele bóle głowy oraz wydatków na dłuższą metę.

Instrukcje

•Gather informacje dotyczące przyszłego wykonawcy jak nazwa właściciela i jego działalności, w jakie miasto, powiat i Państwa oni są licencjonowane i, jeśli to możliwe, ich działalności i wykonawcy licencji numery.

•Research wykonawcy na stronie wykonawcy license.org lub odwiedzić stronę internetową Państwa lub miasta specyficzne wyszukując "Oregon wykonawca licencji" lub "Licencja Los Angeles wykonawcy." Wykonawcy license.org pozwoli Ci wybrać Państwo i skorzystać z linków w tym państwie, aby uzyskać dodatkowe informacje. Ta strona zawiera również listę informacje kontaktowe dla Państwa specyficznych wydziały handlu. Większość wyników kwerendy dla wykonawcy licencjonowania są Państwo lub miasto specyficzne.

•Call stan lub lokalnego departamentu handlu i wniosek kopię licencji wykonawcy i informacji dotyczących wszelkich skarg przeciwko ich działalności.

•Zapytaj wykonawcę kopia licencji i dowód ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ogólnej. Według wykonawcy license.org wszyscy wykonawcy budowy, które nie działają na podstawie stawek godzinowych są wymagane do przechowywania ogólnej odpowiedzialności cywilnej i pracowników odszkodowania ubezpieczenia.

•Request kopię świadectwa wykonawcy ubezpieczenia do ustalenia, czy polityka jest w życie, czy ich ograniczenia zasad są odpowiednie dla swojego projektu i wygaśnięcia okresu bieżącego zakresu. Wykonawcy należy dostarczyć z ich ubezpieczenia przewoźnika nazwę, informacje kontaktowe i polityki numer aby to łatwiejsze zadanie.

Porady & ostrzeżenia

  • Jeśli projekt będzie trwać kilka miesięcy lub rozpocząć drugi projekt z tego samego przedsiębiorcy, poproś, aby zobaczyć ten upoważnić i dowód ubezpieczenia co kilka miesięcy. Polityk może ulec przedawnieniu lub anulowane z powodu braku płatności lub z innych powodów, i fakt ten może być ukryte przez wykonawcę.
  • Nie płacą depozyty gotówkowe dla wykonywanej pracy. To najlepiej płacić w mniejszych porcjach, etapy pracy są zakończone, przy użyciu kontroli osobistych lub biznesowych. Anulowane kontrole są uznawane za dowody wiążące umowy pomiędzy dwoma stronami, powinny musisz wziąć wykonawcę do sądu cywilnego prac niedokończonych lub gorsze.