Jak do ściany Limewash

Jak do ściany Limewash

Pierwszy prawdziwy farba została wykonana z wapna i chronionych zabytków, i nadal chroni katedr europejskich i muzeów. Jak wapno farby wiek, rozwijają się one niepowtarzalne wzory i odcienie, które wydobyć kolor w osadzony wapna. Razem też smycze się białe wapno, pożyczek słońcu bielone patrzeć. Zmiany te pochodzą z bieżących karbonatyzacji, jak wapno reaguje z dwutlenku węgla i zaczyna się znowu stać się wapienia. Kryształy w wapno przylegają ściśle do powierzchni, tworząc trwałe pokrycia, ale oni również załamują światło dla unikalnych głębię koloru. Cierpliwość i opieki można malować jak starożytni--i cieszyć się tym samym trwałe wyniki.

Instrukcje

•Limewash ściany tylko wtedy, gdy warunki są może być idealny, lub prawie idealny, przez co najmniej trzy lub cztery dni--w krytycznym okresie początkowym gazowania. Upewnij się, że temperatura nie spada poniżej 46 stopni Celsjusza w dowolnym momencie. Jeśli powietrze jest bardzo suche lub jeśli ono dostaje cieplejsze niż 86 stopni F, mgły na powierzchni ściany i każdą warstwę farby lub umyć.

• Przygotowaç odpowiednie na powierzchni ściany. Gładkie powierzchnie są najlepsze dla limewashing, zwłaszcza Cegła, kamień i niedokończone sztukaterie. Limewash można również zastosować do niemal każdej powierzchni uprzednio malowane z lateksu lub płasko na bazie oleju farby płyty gipsowo-kartonowe, stiuk lub niedokończone drewna, według farba Pro. Zagruntować zgodny z wapna i pozostawić do wyschnięcia w pełni.

•Nałóż nierozcieńczonej wapno farba jako podkład. Malować w siatkę, pierwsze farby szczotkowanie pionowo potem poziomo i następnie pionowo znowu. Używać nawet udaru mózgu i zastosowanie stałego ciśnienia. Aby dodać głębi kolorów dodatkowych, nanieść niewielką ilość farby ciemniejsze jak cień wokół krawędzi ściany i farby w jaśniejszych obszarów gdzie indziej.

•Miksowanie limewash z tego samego koloru farby używane do warstwy wykończeniowej, dodając 2 części wody na 1 część farby. Szczotka na przy użyciu tej samej techniki kreskowania--a podkład wapno farba jest jeszcze wilgotna. Pociągnięcia pędzla rozproszonych to pomaga, więc kolory przepływu i złagodzić. Mieszać często wiadro umyć.

•Mist powierzchni lekko z butelki w aerozolu do zachęcenia do gazowania i wymywania, który przynosi kredowy wapna do powierzchni. Czynność tę powtórzyć kilka razy w ciągu następne dwa lub trzy dni, w razie potrzeby.

•Należy chronić ściany zewnętrzne od słońca i wiatru, aby zapobiec wysuszeniu zbyt szybko. Wiszące nieprzezroczyste obejmujące jako tarczy, takich jak konopie mokre lub płótnie, może pomóc.

Porady & ostrzeżenia

  • Farby wapienne i myje są wodoodporne, odporne na ekstremalne temperatury i trwać bardzo długo.
  • Wapno jest odporny na Skraplanie się pary wodnej, więc ściany może "oddychać" i Knot od wilgoci. To również naturalnie zabija bakterie i pleśnie i odstrasza owady.
  • Farby wapienne są bardzo trudne i długotrwałe, ale nie są zmywalne--bo lipa będzie reagować z wodą lub czyszczenia podczas ty próbować wobec szorować, wynikające w znaki wodne.