Jak rosną Yerba Buena

Yerba buena jest niskiego wzrostu wieloletnie zioło, które rośnie dobrze w zacienionych obszarach ogrodu. To jest hardy w US Department of Agriculture sadzenia stref 7 do 10, charakteryzuje się średniej temperatury minimalnej od minus 10 do 40 stopni Celsjusza. Rośliny rosną do 3 metrów wysokości i szerokości i kwitnąć z małych białych kwiatów od kwietnia do września. Liści yerba buena można być zbierane i używane do herbaty. Roślina może być uprawiana jako roślina okrywowa w zacienionych obszarach lub w pojemnikach.

Instrukcje

•Sprawdź poziom pH gleby przy użyciu ogród testowania zestaw. Zestawy są dostępne w Internecie i w lokalnej szkółki. Yerba buena najlepiej rośnie w glebie z poziomu pH, począwszy od wersji 6.0 do 8.0. Wapno dolomitowe można podnieść poziom pH, ale powinny być stosowane dwa do trzech miesięcy przed posadzeniem czegokolwiek. Wymieszać 1/4 funta w co 10 metrów kwadratowych ziemi ogród, mieszanie w górę sześć do ośmiu cali gleby. Obniżenie poziomu pH jest trudne; Jeśli twój gleby ma poziom pH wyższe niż 8.0, może być najlepiej sadzić yerba buena w pojemniku z doniczki ziemi.

•Wybierz sadzenia stronie w dobrze odsączone gleby. W przeciwieństwie do wielu innych ziół, które wymagają pełnym słońcu się rozwijać, yerba buena rośnie dobrze w obszarach, które otrzymują pełne do częściowego odcień. Jeśli sadzić go w obszarze pełnego słońca, trzeba częściej podlewać i nie jest tak atrakcyjny jak podczas uprawy w cieniu. Zioło to jest idealne do uprawy w innych krzewów i drzew.

•Dig otwór, który dwa razy jest tak szeroki i równie głęboko jak kontener, w którym został zakupiony sadzonka Yerba buena. Umieścić roślinę w otwór; wypełnienie z gleby i wody dokładnie do usunięcia pęcherzyków powietrza. Skoro woda wsiąkła ziemi, Wypełnij pozostałą część otworu mieszaniną gleby. Ubić gleby lekko wokół podstawy rośliny i wody dokładnie, moczenie ziemi.

•Wskaźnik yerba buena tygodniowo. Yerba buena rośnie naturalnie w obszarach z Pacific Northwest, gdzie sumy opadów może osiągnąć 70 centymetrów. Rośliny mogą również rozwijać z jak najmniejszym 15 cali wody na sezon wegetacyjny. Idealnie Yerba buena powinien otrzymać średnio o 1 centymetr tygodniowo podczas sezonu wegetacyjnego.

Porady & ostrzeżenia

  • Ogrodnicy w chłodniejszym klimacie mogą rosnąć yerba buena roczne (przesadzania każdego roku) lub rosną w pojemniku wobec przynosić żyrować przed pierwszych przymrozków. Umieścić pojemniki w słonecznym miejscu, najlepiej okno z południowej ekspozycji. Mgły rośliny codziennie podczas całego sezonu zimowego, podlewanie raz w tygodniu, tylko tyle, aby zapobiec wysychaniu roślin. Przenieść pojemniki z powrotem poza po minęło niebezpieczeństwo mróz.