Dlaczego pomidora usycham z korzeni?

Dlaczego pomidora usycham z korzeni?

Jeśli rosną pomidory w ogrodzie domu, może spojrzeć do przodu ze smakiem do tego pierwszego soczyste owoce sezonu. I nic dziwnego, dlaczego. Pomidory są pyszne, pożywne i mają wiele zastosowań w kuchni. Ale kiedy pomidory nie rośnie dobrze, zwłaszcza, gdy wydaje się, aby umrzeć z korzeni, może być rozczarowujące i frustrujące.

Opis

Pomidory, które wydają się być więdnięcie z korzeni się może być zainfekowany nicienie, mikroskopijne robaki, które spędzają całe swoje życie w brud. Nie widać je gołym okiem, ale z ręki obiektywem może zobaczyć, co wyglądają jak małe białe perły na twój pomidor korzenie. Są to nicienie kobiece, i żywią się korzenie.

Uszkodzenia

Z ręki obiektyw pozwala zobaczyć winowajcą, nie musisz go znać oni tam. Nicienie powodują wyrośla, lub węzłów blizny, tworząc na korzenie, które przeszkadzają w ruchu wody i składników odżywczych. Jeśli jeden z rośliny umiera, to wykopać i szukać tych mięsistych uderzeń na korzenie. Jeśli możesz, starannie wykopać żywych roślin i sprawdzaj wyrośla korzeń. Nad ziemią nicienie powodują zahamowania, mniej intensywne roślin, które są podatne na więdnięcie. Zgodnie z University of California w Davis zobaczysz, opadające i więdnięcie na poziomie terenu pozostawia po raz pierwszy, ostatecznie przeniósł się do zakładu.

Kulturalne kontroli

Nawadnianie kropelkowe komercyjnych są dostępne, ale według na University of Arkansas, są one toksyczne i drogie i nie praktyczny do użytku domowego. Kulturalne kontroli jest lepszym rozwiązaniem dla ogrodnikowi, nawet jeśli nie pochodzi z natychmiastowe rezultaty. Sosnowca odpornych odmian roślin pomidora się chłopcze, gwiazdy lub cukier przekąska. Obróć pomidory z upraw zazwyczaj nie dotknięte przez nicienie--takich jak squash, kukurydza lub sałaty. Unikać sadzenia papryki, słodkie ziemniaki i fasola w pobliżu pomidory, jak również są podatne na inwazji nicieni.

Unikanie

W większości ogrodów nicienie są tylko w niektórych obszarach. Twój lokalny Uniwersytet rozszerzenie pakietu office może być wypłacalny współpracownik ty z testu gleby, gdzie występują zarażenia jeśli nie masz pewności. W przeciwnym wypadku po prostu musisz być uważny. Należy zauważyć rok po roku, gdzie masz problemy i tylko roślina rośliny odporne na nicienie. Uniknąć rozprzestrzeniania się nicieni niezakażonych obszarach. Oczyścić wszystkie narzędzia ogrodowe i nawet buty przed przejściem z obszaru zapowietrzonego do obszaru niezakażonych. Jakiejkolwiek działalności, która porusza brud z jednego obszaru do drugiego powinno odbywać się z zachowaniem ostrożności.