Jak wobec Test Electricals stałe drut

Jak wobec Test Electricals stałe drut

Stałe drut electricals, jak sama nazwa wskazuje, odnosi się do przewodowej elementy, które są skutecznie nieruchomości. Przykłady-wire electricals skrzynkę bezpieczników i wszystkie przewody, które związek pomiędzy bezpiecznikami i twój władza wyloty. Nie obejmuje urządzeń elektrycznych, takich jak pralki lub inne przedmioty, które łączą do gniazdka w domu. Najprostszą metodą do badania electricals stałe drut jest używać multimetru.

Instrukcje

•Wybierz stałe przewód elektryczny, który chcesz przetestować. Na przykład może mieć problem z gniazdka i trzeba sprawdzić, czy electrcity sie leje do niej.

•Włącz Multimetr, jeśli jest to Cyfrowy miernik. Jeśli masz miernik analogowy, nie jest "On" lub "Off" Przełącz jak zawsze jest gotowy do użycia. Ustawić pokrętło z przodu, aby przeczytać "V AC," znaczenie prądu zmiennego napięcia. Jeśli twój licznik ma różne gniazda że złącza przewód pasuje do, a następnie pasuje do gniazda wtyczkę na końcu czarny przewód do gniazda "Com" i gniazda wtyczkę na końcu czerwony przewód do gniazda "AC V". Zawęzić zakres przy użyciu tarczy do środka między 50 i 150 woltów, jeśli twój licznik nie automatycznie dostosować napięcie gdy przewody są podłączone.

• Przeprowadź na gniazdka. Zapoznaj się z dwóch lub trzech otworów. Góry centralny otwór jest zawsze uziemienie. Otworu po lewej stronie gniazda zawsze jest neutralny i otwór po prawej stronie jest zawsze "na gorąco" lub "na żywo" łącznika. Jeśli testujesz innych rodzajów stałe drut electricals, poszukaj etykiety "+" i "-" na niektóre przedmioty; te myśli gorące i neutralny, odpowiednio.

•Włożyć metalowy bolec, który jest na końcu czarny kabelek od licznika do otworu po lewej stronie na gniazdka. Ostro¿nie w³ó¿ząbek na koniec czerwony przewód do otworu po prawej stronie gniazda. Jeśli testujesz innych rodzajów stałe drut electricals, metodę połączenia pozostaje ten sam.

•Czytaj licznik wyświetlanie panelu na Multimetr cyfrowy lub patrzeć na tarczy do odczytu napięcia gdzie igła jest wskazanie, czy to analogowe. Jeśli miernika wczytuje między 110 i 120 v, obwód do gniazda jest w porządku. Jeśli nie masz odczyt, sprawdzanie jeśli tu jest przełącznik na gniazdo. Upewnij się, że jest włączony, a następnie spojrzeć na licznik ponownie. Jeśli nie masz jeszcze czytać, tam jest problem z obwodu. Skontaktuj się z elektrykiem.

Porady & ostrzeżenia

  • Swojego multimetru można również mierzyć Amper i oporu, o nazwie omów. To nie jest zwykle należy zastosować te ustawienia do kontroli prądu elektrycznego do elementu stałej przewodowej, jak Amper i odporności występują, gdy urządzenie jest za pomocą energii elektrycznej.
  • Energii elektrycznej może być niebezpieczne. Zapewnienia posiadają plastikowe części zapięcia na licznik i trzymajcie się od metalowych części. Nosić rękawiczki, jeśli masz obawy.
  • Jeśli podejrzewasz, że masz bardziej złożone problemy elektryczne, dostać elektryka wobec test twój obwody.