Ellen Ochoa wynalazki

Ellen Ochoa wynalazki

Ellen Ochoa stał się pierwszym hiszpanin kobieta astronautów w historii, w 1991 roku i po raz pierwszy w przestrzeni kosmicznej, na pokładzie promu kosmicznego Discovery w 1993 roku. Pochodzący z Kalifornii, Ellen Ochoa celował w badania i rozwój na Uniwersytecie Stanforda w 1980 roku. Jej wynalazki obejmuje trzy zasadnicze znaczenie patentów w dziedzinie urządzeń optycznych analizy i doprowadziły do powszechnego stosowania podobnych urządzeń w technologii biometrycznych i technologii przemysłowych i wojskowych.

System poprawy cech optycznych

Ochoa na pierwszy wynalazek został wydany w 1987 roku, US Patent nr 4,674,824. Wynalazek sprawia, że możliwość ustawienia obrazów w czasie rzeczywistym przy użyciu zaawansowanych laserowe światła, a nie przetwarzania danych cyfrowych aparatów fotograficznych. Użytkowników można ustawić urządzenie optyczne, ignorować lub wyolbrzymiania pewnych elementów obrazu oparte na bardzo konkretnych długościach fal elektromagnetycznych są wykrywane. Ochoa na urządzenie zasadniczo ma obrazu, wprowadza zmiany w hologram i produkuje uwydatniać wyobrażenie o osobie jako dane wyjściowe.

Metody rozpoznawania optycznego obiektu

Ochoa utworzone urządzenie optyczne stanie wystarczająco dokładnie uznając cele dla celów wojskowych, prowadzące do US Patent nr 4,838,644 w 1989 roku. Urządzenie jednoznacznie identyfikuje obrazów przez informatyka określonego współczynnika dla danych, które to postrzega z obiektu ruch i światła. Zasadniczo to urządzenie łączy matematycznie istotnych informacji na temat obrazów i systemu dla komputerów do identyfikowania obrazy przed kamerą, która jest znacznie bardziej dokładne niż metody fotografii cyfrowej są zdolne do dostarczania.

Metoda usuwania szumów w obrazach

Ochoa w trzecim wynalazek, US Patent nr 4,949,389, zostało zatwierdzone w 1990 r. i służy do filtrowania dwuwymiarowych zdjęć do specyfikacji użytkownika. Urządzenie przetwarza dane o bardzo drobnych szczegółów obrazu i wykorzystuje system elektroniczny do rangi części obrazu przez intensywność urządzenie może następnie być skalibrowany do usunięcia "hałas," części na obrazku powyżej, poniżej lub w pewnym zakresie intensywności, aby tworzyć obraz jaśniejszy lub celowo zmienione.

Dziedzictwo Ochoa's wynalazków

Optyczne systemy opracowane przez Ellen Ochoa doprowadziły do dalszych innowacji w typy urządzeń, które ona pionierem, jak również nowe aplikacje w innych obszarach. Jej pierwszy wynalazek poprzedził kilka innych filtrów optycznych i teleskopy, które można skorygować aberracji w długościach fal. Metody rozpoznawania obiektu Ochoa na wpływ później innowacji w systemy rozpoznawania twarzy i bagaż lotniczy Przesiewacze. Zmniejszenie hałasu filtry Ochoa w trzecim wynalazek pod wpływem kamery o wysokiej rozdzielczości, Czytnik linii papilarnych opracowane przez US Navy i wiele innych urządzeń.