Dragon Fruit uprawy procedur

Owoc smoka, wspólną nazwą dla gatunków botanicznych hylocereus undatus, jest również znany jako Pitahaya i truskawka gruszka. Jej okrągły, skalowane owoc, który jest najbardziej często czerwony, chociaż niektóre typy mogą być żółte lub różowe. Jej mięsiste pędy dotrzeć wszędzie od kilku centymetrów do tak wysokie, jak 20 stóp. Kwiaty są wartości dekoracyjne i są wyjątkowe ze względu na ich zdolność do kwitną tylko w nocy.

Klimat

Kultywowanie owoc smoka jest najprostszy w klimacie tropikalnym, jak ekstremalne zimno może zniszczyć tej rośliny. Roślina kwitnie najlepiej w subtropikalny klimat z opadów 20-50 cm rocznie. Owoc smoka nie jest bardzo wybredna o typ gleby, że idzie do jej uprawy, ale rośnie najlepiej w połączeniu z materiału organicznego.

Proces

Owoc smoka jest często uprawiane dla jego wartości odżywczych. Rozpocznij proces uprawy owoc smoka kupując nasiona. Spróbować świeżych nasion z owoców, jeśli to możliwe, inaczej smocze owoce suszone nasiona mogą być używane po owocu jest zużywany. Usunąć miąższ owocu pełni z nasion, przed użyciem. To zrobić ręcznie lub poprzez posiadanie nasion pod kran działa. Jeśli owoc jest w lewo na materiał siewny, może spowodować roślina gnije w czasie kiełkowania.

Można sadzić te nasiona w garnku lub inne kontener w którym jest możliwe odcedzić. Musisz zachować nasiona wilgotne z kompostu. Można to zrobić najbardziej skutecznie, gdy nasiona trzymane są w plastikowej torbie.

Wzrost

W o jedno i pół do dwóch tygodni, można zauważyć pierwsze oznaki kiełkowania. Sadzonki mogą być postrzegane, zbyt. Te mają być przeniesione do mix gleby bogate. Ta mieszanka jest przechowywany w umiarkowanym klimacie, nasiona zaczną rosnąć bez przeszkód. Bardzo szybko rośliny start, osiągając duże wysokości, więc trzeba dać im wsparcie. Zapylanie może być wyzwaniem, jako owoc kwitnie tylko w nocy.

Ekologiczne metody

Należy pamiętać, że roślina ta również może rosnąć organicznie, co oznacza część dorosłego dojrzałych roślin mogą być cięte i obsadzone i włączyć do nowego zakładu. Podczas uprawy w tej metodzie, choć szanse na gnijących są wysokie, istnieje znaczne ograniczenie w czasie owocowania.