Jak głęboko sadzić Colorado Blue Spruce

Pochodzi z południowej Rocky Mountains, blue spruce Colorado (świerk kłujący) nosi igły z bardziej widoczne niebieskie sypkim na niebiesko zielony kolor. Wymaga wilgotnego, fajne i dobrze odsączone gleby się rozwijać; Bone-Dry, alkaliczne i rozmoczony gleby prowadzą do jej powolny upadek. Głębokość sadzenia jest oparte na wielkości drzewa korzeniowej. Korzeń flary--obszar gdzie pień prosty szerokimi i przejścia do korzeni--musi nigdy nie być sadzone zbyt głęboko. Gleba korzeń flary i niższe pnia prowadzi do rot i roślin śmierci.

Sadzenia typów ręki

Colorado blue spruce drzew transplantacji dobrze tak długo, jak korzeniowej nie jest uszkodzony lub zbyt znacząco zredukowane podczas kopany w przedszkolu pole. Sadzonka i gołe korzenie drzew świerk przeszczep słabo i często umierają w procesie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, szkółki, w których rosną i sprzedawać Colorado blue spruce drzew w pojemnikach lub jako dug-up, balled i burlapped (B & B) roślin. Sztywne tworzywa sztucznego lub nylonu sadzenia torby pojemniki pozwalają korzenie drzew rośnie spokojnie i zmniejsza szkody podczas sadzenia. B & B drzewa były głównym przycina i podlewać tyle, aby utrzymać swoje korzenie w kompaktowy korzeniowej.

Głębokość sadzenia

Sadzenia drzew Colorado blue spruce więc na szczycie ich korzeniowej jest nieco powyżej klasy gleby. Zbadanie górnej części korzenia piłka, zwłaszcza w B & B rośliny i sczyszczać gleby aby dowiedzieć się dokładnie, gdzie jest błysku głównego. Podczas kopania, gleby mogą gromadzić na szczycie głównego flary i zrobić korzeniowej wydaje się wyższy, niż naprawdę jest. Wykopać dół sadzenia, tak, że kiedy świerk uprawiane w pojemniku jest miejsce w to, że w górnej części korzeniowej jest w lub nieco powyżej poziomu gruntu. Alternatywnie zrobić dziurę wystarczająco głębokie, aby góry piłka pochodni i główny korzeń jest 1 do 3 cali powyżej poziomu gleby ogrodowe.

Typy gleb

Jeśli ogród gleby jest naturalnie porowatej i kruchy w tekstury, odprowadzania wody wystarcza, a nie troska o przyszłość zdrowia Colorado blue spruce. Gleby piaszczyste i Ił z materii organicznej, stanowią idealne gleba środowisk do sadzenia i świerk drzewa wzrostu. Korzeniowej mogą być sadzone nieco głębiej w piaszczystej glebie, ale górnej części korzeniowej powinien być na glebie klasy--linii gleby w górnej części otworu sadzenia. Zbita Glina i wszystkie gliniastych drenażu wody powoli i stworzyć warunki niedoborem tlenu do korzeni drzewa. Zawsze roślin świerk drzewa wysokie w otworze sadzenia w gliniastych. Aż jedna trzecia drzewa świerk niebieski korzeniowej można pozostać powyżej klasy podczas sadzenia w ciężkich gliniastych. Stożek Zasypka gleby do górnej części korzeniowej do tworzenia berm sadzenia u podstawy świerk.

Po sadzenia wskazówki

Raz posadzone, wodne obszaru sadzenia do usunięcia pęcherzyków powietrza i naturalnie kompaktowe gleby, więc korzenie są w bezpośrednim kontakcie z cząstkami gleby. Chwila może być spojrzenie niewygodne w pierwszych zobaczyć korzeniowej blue spruce Colorado nieco powyżej klasy gleby, gwarantuje dobry drenaż i zdrowia korzenia flary. Umieścić warstwę 2 - do 3-calowy ściółka organiczna wokół podstawy drzewa. Zachować ściółkę 2 cali od pnia, ale warstwy go od tułowia we wszystkich kierunkach, co najmniej 24 cale biernego. Ściółkę odstrasza chwasty, zachowuje wilgoć i trzyma zimno na korzenie rosną ich najlepsze gleby.