Jak sadzić iglaki z nasion

Jak sadzić iglaki z nasion

Uprawy conifer z nasion jest długi, ale satysfakcjonujące procesu. Nie tylko jest to znacznie tańsze niż zakup świerk, Sosna lub piołun drzewko w przedszkolu, ale pozwala odtworzyć drzewo, które mogą mieć wartość sentymentalną lub że jest szczególnie silny i wyrazisty. Z szczególną uwagę do gromadzenia, przechowywania, stratyfikacji (chłodzenie nasion, aby poprawić zdolność kiełkowania) i sadzenia być może wkrótce na drogę do posiadania nowych sadzonek iglastych do roślin w domu krajobraz.

Instrukcje

•Collect świerka lub sosny szyszki na jesieni, kiedy zaczynają się otwierać. Wysuszyć na słońcu aż nasiona mogą być pozbyto się. Jeśli nie chcesz czekać, umieścić je na blasze w piekarniku i ciepła w 100 stopni F przez 6 do 24 godzin, aż do ich otwarcia.

•Umieścić nasiona czysty, suchy jar, zakleić i przechowywać w temperaturze pokojowej, dopóki nie są gotowe do stratyfikacji nasiona.

•Soak nasiona w wodzie o temperaturze pokojowej do 48 godzin, aby przygotować je do zimnej stratyfikacji, zmieniając wodę po pierwszych 24 godzinach. Nasiona, które unoszą się na powierzchni nie są opłacalne. Odrzucić je.

•Umieścić warstwą wilgotnego piasku w czyste plastikowej torbie. Dodać namoczone nasiona. Seal worka z twist krawat i umieścić w lodówce. Chill na 20 do 60 dni, w zależności od rodzaju nasion conifer.

•Plant natychmiast po stratyfikacji aby uniknąć odwodnienia, które będą ponownie wywołać spoczynku. Wypełnić doniczki z doniczki ziemi i wcisnąć nasiona 1 do 2 cali głęboki. Zwilżyć dokładnie. Gdy pojawiają się sadzonki, zaprzestać podlewania i pozwalają korzeni do dokładnie wyschnąć przed podlewania ponownie. Przeszczep w ziemię, gdy pozwalają na to warunki wiosna.

Porady & ostrzeżenia

  • Sadzonek sosny rosną w pełnym słońcu. Świerk, jałowca i cedr czy lepiej w cieniu słońca/częściowe.
  • Nasiona, które nie zostały poddane stratyfikacji zimno może trwać rok lub więcej, do kiełkowania i czasami nie kiełkują w ogóle.