Jak do kiełkowania Protea

Jak do kiełkowania Protea

Protea rośnie dziko w znacznej części Afryki Południowej, a także części Australii i Ameryki Południowej. Wiele gatunków jest uprawianych jako rośliny ozdobne w strefach USDA 8 do 11 dla ich niezwykłe kwiaty, które występują w szerokiej gamy kombinacji kolorów. Jesienią kwiaty rozwijają się w dużych nasion głowy wypełnione nasionami skrzydlate lub twardych skorupach. Dwa rodzaje nasion różnią się pod względem wyglądu, ale oba wymagają przetwarzania światła do kiełkowania. Po przetworzeniu, protea nasiona kiełkują szybko, ale musi być starannie chroniony przed tłumienia off.

Instrukcje

•Gather protea nasiona od zdrowych krzew wczesną jesienią, lub zakupu nasion z protea dealera lub szkółce roślin egzotycznych. Przetestować protea materiału siewnego dla rentowności umieszczając je w misce z wodą, aby zobaczyć, jakie nasiona pływaka. Zostawić nasiona w wodzie przez dwie godziny, a następnie odrzucić te, które są pływające, ponieważ są one prawdopodobnie uszkodzone lub nie są opłacalne.

•Treat pozostałe nasiona przez moczenie ich w 1 tsp. nadtlenku wodoru zmieszanego z 2 szklanki wody. Moczyć nasiona do 24 godzin, aby osłabić kadłuba. Odcedzić nasiona na papierowym ręczniku. Lekko nicku kadłuba każdego materiału siewnego z noża.

•Możesz 2 części kompost, 1 część piasku ogrodniczych lub piasku i 1 część ziemi mech torfowy do tworzenia zakorzenienia mix dostosowane do potrzeb protea nasion. Wypełnienia komory karton Tektura jajko z zakorzenienia mix. Zwilżyć wodą z mister roślin aż całkowicie nasycony.

•Sow protea nasiona na głębokości równej ich szerokości. Lekko przykryć nasiona z piasku. Posypać 1/2 tsp. Drewno jesionowe każdego materiału siewnego. Drewno jesionowe zawiera chemikalia, które przyspieszyć kiełkowanie nasion protea.

•Umieścić sadzenia pojemniki w szklarni lub w pobliżu duże okno z jasnymi, rozproszone światło. Utrzymać temperaturę około 70 stopni F, albo przez prowadzenie grzejnik w domu lub umieszczenie pojemników na matę ciepła propagacji.

•Moisten protea nasiona codziennie przy użyciu mister roślin. Utrzymanie wilgoci nawet całej całą głębokość zakorzenienia mix bez nasycania, który może powodować ziarno gnije.

• Przeprowadź oznak kiełkowania w trzy tygodnie. Transplantacji sadzonek do 4-calowy doniczki z tworzyw sztucznych, wypełnione mieszaniną zakorzenienia opisane w kroku 3, skoro one rozwijać ich pierwszy zestaw prawda liści.

•Wszystkie indywidualnie doniczkowych sadzonki protea ciepłe, wilgotne i bardzo jasne światło. Woda: Sadzonki starannie mży 1/8 szklanki wody na brzegach garnki co pięć dni. Uniknąć wilgoci bezpośrednio na protea sadzonka.

•Plant protea zewnątrz w łóżku stałe późno wiosną następnego roku. Chochoł mocno wokół podstawy.