Fakty o poduszkach lilia

Fakty o poduszkach lilia

Jeśli ty kiedykolwiek napotkany wód wypełniona lily podkładki, prawdopodobnie byłem zdziwiony, jak tych niezwykłych roślin wodnych wydaje się unosić się na wodzie. Lily podkładki są tylko częścią większych roślina staw, który rozwija się w płytkich jeziorach i stawach. Mimo, że rośliny te wydają się być pływające, tam jest rzeczywiście dużo więcej dzieje się pod powierzchnią wody, a nawet może być zaskoczony przez niektóre z najczęściej fakty na temat lily podkładki.

Części roślin lilii wodnych

Powszechnie określa się jako lily podkładki, te cuda wodne są rzeczywiście liście lilii wodnych roślin, określane również jako Kwiat lotosu. Charakterystycznie okrągłe, płaskie i woskowej, lily pad jest przeznaczony do odparcia wilgoci z powierzchni. Kwiat lilii wodnej kwitnie na szczycie pad i pusty macierzystych tego niezwykłego liść transportuje powietrza w dół poprzez łodygi rośliny do korzeni roślin. Choć lily podkładki pojawiają się, tak jakby po prostu płyną na szczycie wody, łodygi, które są dołączone do może przedłużyć wiele metrów w dół stawu lub jeziora, gdzie on zakorzenia.

Często inwazyjnych

Lilie wodne reprodukować zarówno poprzez nasiona i ich wytrwały korzeni lub kłącza. Choć ta roślina rozprzestrzenia się stosunkowo powoli, to w końcu zdominować całej linii brzegowej. Lilie wodne i dlatego lily podkładki, można wziąć na powierzchni wody jak 6 metrów głębokości. Pojedynczy kłącza można odtworzyć i rosną do pokrycia powierzchni 15 stóp średnicy jak 15 lat.

Korzystny wpływ na siedlisko staw

Lilie wodne rosną w wodach spokojny linii brzegowej jeziora i przede wszystkim stawy. W umiarkowanych ilościach rośliny te znacznie korzyści ich siedlisk przez zapewnienie schronienia dla ryb i cieniu, żeby utrzymywać zimno wody. Produkują również naturalny tlen dla ryb, aby oddychać i się rozwijać bakterie korzystne.

Inny kolor pod spodem

Te płaskie, okrągłe liście mają zielony, woskowa, hydrofobowa górnej części, ale w niektórych przypadkach, spód może być fioletowy. Fioletowy pigmenty te pomagają skupić światło słoneczne i zmaksymalizować proces fotosyntezy w Lilie wodne, które posiadają Ta unikalna funkcja.

Celów leczniczych

American Indian używane powszechnie różnych części rośliny nenufar w leczeniu różnych dolegliwości. Puree korzenie i stworzył okład na obrzęk. Był również używany do problemów macicy dla kobiet, dla problemów trawiennych i płukania jamy ustnej. Liści, lub wkładki lilia, często były używane do chłodzenia sprężarki.