Opis ziela szałwii

Używane jako klasycznego kulinarne zioło, szałwia jest jednym z najbardziej ozdobnych wszystkich ogród ziół. Kolce biały, różowy lub blado niebieskie kwiaty pojawiają się późną wiosną i wczesnym latem.

Właściwości

Szałwia jest karzeł, częściowo zimozielony krzew, który rośnie od 2 do 3 metrów wysokości. Po srogiej zimy szałwia może ponieść szkody i może nie chcieć kwiat, jeśli warunki klimatyczne są niekorzystne.

Odmiany ogrodowe Sage

Istnieje kilka rodzajów szałwii, które mają różne kolory kwiatów. Być może najbardziej atrakcyjne dla oka jest odmiany ogrodowe mędrzec, który ma gruby zielony łodyg z wąskich liści i miękkie, Blade purpurowe kwiaty.

Purpurascens odmiany

Aksamitne teksturowanej liści, które są szaro zielone i fioletowe żyły scharakteryzować różne purapurascens Sage. W lecie może kwitną kwiaty lawendy.

Odmiany Icterina

Zwany również Złoty szałwia, ta odmiana ma szczególnie jasne zabarwienie. Pozostałych w tym samym kolorze przez cały rok, złoty szałwia jest marmurowe w złoto i zieleń.

Tricolor odmiany

Mimo, że wyświetlając jasne liście, które ładnie połączyć zielony, biały, fioletowy, różowy i krem kolory, tricolor odmiany nie jest tak mrozoodporny jak inne odmiany szałwii.