Jak podzielić idealna przeszczep Hostas

Jak podzielić idealna przeszczep Hostas

Hostas są łatwe do dzielenia się i może dać twój pozadomowy krajobraz trwałe piękno dla nadchodzących latach. Podzielenie hostas może odbywać każdej porze roku, ale sie jest Najlepsza, bo aktywnie rosną nowe korzenie. Przy odrobinie praktyki może produkować piękne rośliny, które nigdy nie będzie wyglądał tak, jakby zostały przeszczepione.

Instrukcje

• Rozpoczęcie z kępy, który ma co najmniej trzy lata. Za pomocą łopaty, starannie wykopać rośliny. Grzebać kępy. Start 6 cali od krawędzi korony roślin, cięcie w kółku kępy. Podważ kępą luźne i delikatnie wyciągnąć go z ziemi.

•Myj korzenie w wiadro wypełnione wodą. Wyciągnąć korzenie górę i off na ich stronach i umyć je wielokrotnie. Oddziel każdy klaster korzeni, upewniając się, że można zachować wszystkie liście i korzenie jak najwięcej jak można.

• Wyciągnąć każdym wymiennym wynika z korony. Umyć kępą znowu po ich usunięciu. Powtórz ten proces.

•Użyj ostrym nożem do oddzielnych roślin na dwie części. Dodać kawałki przez koronę i nie do korzeni, rozkładanie ich zlokalizować obszar do cięcia. Wyciąć połowie jednak, a następnie spróbuj rozerwać je ręcznie za pomocą ruchu iz powrotem ciągnięcie. Umyć brud z korzeni, w razie potrzeby.

•Plant podzielone Funkia od razu, jeśli to możliwe o 1 ½ cala głębokiego. Rozkłada się korzenie i ich pokrycie z gleby, upewniając się, że żaden z białym korony mogą być postrzegane. Unikanie wchodzenia na glebę wokół roślin.

Karzeł •Space rośliny 6 do 8 cali od siebie, Drobnica 12 do 18 centymetrów od siebie, średnio 18 do 24 cali od siebie większych odmian i na 30 do 36 cali od siebie. Odstępy w ten sposób da swój ogród "wypełnione w" wygląd w zaledwie dwa lata. Pamiętaj, że niektóre odmiany będzie rozmnażać szybciej i rozprzestrzeniania się szybciej niż inni.

•Dodaj dużą ilością wody, aby zminimalizować przeszczep szok i wspierać rozwój nowych korzeni.

Porady & ostrzeżenia

  • Nie pozwól, aby korzenie wyschnąć. Jeśli nie można sadzić od razu, na korzenie z torfu lub wilgotne gleby i umieścić je w gęsto zacienionym miejscu. Moczyć je w wiadrze z wodą na kilka godzin jeśli one wyschnąć ponownie. Pozostawienie ich w wodzie na więcej niż jeden dzień będzie gniją korzenie.
  • Nawożenie roślin nie jest zalecane, aż nowy zakład ma wypłynąć nowy korzenie i stał się stabilne. Czasem wydany nawóz jest wyjątek i mogą być stosowane z umiarem.