Zlew usunięcie korka

Zlew usunięcie korka

Gone są dni gumowe korki w kuchni i łazience umywalki. Chociaż może być jeden w zlewie, pralnia, większość innych Zlewozmywaki mają korki pop-up, które można obsługiwać z drążkiem wyciągu znajduje się za bateria. Zgromadzenie korek zazwyczaj towarzyszy nowy kran i jest wykonane z tego samego materiału, tak że tworzą zestaw pasujących. Usunięcie korek nie jest trudne, ale wymaga to niektóre instalacyjnych pod zlewem.

Anatomia korek

WPR, która posiada wody w zlewie jest przysłowiowy czubek góry lodowej mechanizmu korek. Z WPR płyty rozciąga się w dół do drenażu końcówka, która jest krótka długość potoku podłączony do drenażu zlew. Otwór na końcu płyty jest wystarczająco duże, aby na końcu pręt metalowy dźwignia. Drugi koniec pręta rozciąga się przez otwór w końcówka i łączy się z drążkiem wyciągu za pomocą śrubką. W ten sposób można przenieść korek przesuwając drążkiem wyciągu.

Powodów, aby usunąć korek

Masz oczywista konieczność wyjąć korek, gdy są modernizacja baterii drenażu, ale istnieją też inne okazje do jego usuwania. Na przykład jeśli kolektora jest nieszczelny, musisz odłączyć mechanizmu korek do dokręcić. Skrzyżowaniu dźwigni i dolnej części tablicy korek jest prawdopodobne miejsce dla włosów i innych odpadków do zbierania i demontażu i usunięcie korka jest najlepszym sposobem, aby je wyczyścić. Trzeba również usunąć korek, gdy konieczne staje się jasne błoto z umywalką świder.

Demontaż korek

Zdemontować mechanizm korek, wspinać się pod zlewozmywakiem z latarką. Zlokalizować nakrętki na stronie końcówka trzyma dźwignię i odkręcić to, ręcznie lub z poślizgu blokada szczypce. Odłączyć drążkiem wyciągu przez przesuwane metalowe opaski trzyma płytki od końca dźwigni, następnie pociągnąć dźwignię z końcówka. Można następnie podnieś korek z umywalką. Jeśli trzeba zalać wodą w błoto, a korek jest wyłączony, załóż dźwignię lub wody będzie zagrażało z otworu.

Korek Zamiennik

Korek wyskakujące wymiana zazwyczaj towarzyszy wymiana baterii, i polega ona na usunięciu drenażu i końcówka. Po demontażu mechanizmu korek i usunięcie korka, można usunąć błoto luzując nakrętkę trzymając go do zlewu z poślizgu blokada szczypce. Unieś końcówka i drenażu będzie pop luźne z umywalka. Instalacji nowego drenażu i końcówka jest Odwróć tę procedurę, po zastosowaniu hojne kwoty plumber's Kit do otwarcia drenażu do uszczelnienia nowego kolektora do zlewu.