Jak sprawdzić wyłącznik pływakowy na zmywarkę Maytag

Zmywarka Maytag, który napełnia się wodą może wymagać kontroli wyłącznik pływakowy. Wyłącznik pływakowy odcina zasilania do wlotu wody, gdy pływak wzrasta do pewnego poziomu. Wadliwy przełącznik nie pozwoli moc do wlotu wody, i nigdy nie wypełnia zmywarki. Sprawdzanie wyłącznik pływakowy na zmywarkę Maytag jest tej samej procedury ogólne na wszystkich marek zmywarek do naczyń.

Instrukcje

Sprawdź pływak

•Odłącz moc do zmywarki Maytag w bezpiecznik. Wyłącznik powinien być oznaczony na środku panelu pola circuit breaker. Próba włączenia zmywarki do upewnij się, że zasilanie jest wyłączone.

•Łatwy w zmywarce Maytag drzwi i sprawdzić pływaka. Pływak jest wystający kawałek z tworzyw sztucznych na dolnym rogu, który przypomina Puchar nogami. Podnieść pływak palcami, aż się zatrzyma. Zwolnić pływak, i to powinno spadać w dół swobodnie. Jeśli to nie spadek w dół swobodnie, to może wymagać czyszczenia lub wyłącznik pływakowy może być uszkodzony.

•Wyciągnąć pływak prosto do go zatrzymuje i kąt to aż unsnaps od wyłącznik pływakowy. Czyszczenie pływaka i na dnie zmywarki wokół przełącznika szmatą. Spowoduje to usunięcie wszelkich resztek jedzenia, które mogą zakłócać działanie pływaka. Wcisnąć pływaka na przełączniku, aż wskoczy na miejsce.

Sprawdzić wyłącznik pływakowy

•Zamknij pokrywê zmywarka i usunąć śruby zabezpieczanie dostępu panel do zmywarki, z śrubokręt krzyżakowy. Wyciągnąć panel dostępu od zmywarki. Znaleźć wyłącznik pływakowy pod zmywarkę do naczyń. Wyłącznik pływakowy jest bezpośrednio pod pływaka i ma dwa przewody.

•Umieścić kawałek taśmy maskującej wokół najwyższego drutu. To pomaga zidentyfikować Drut do ponownej instalacji. Drut z taśmy maskującej łączy do górnej pływakowy terminalu. Wyciągnij kończy każdy drut od pływak Przełącznik terminali. Jeśli to konieczne, użyj parą szczypce wyciągnąć drut zwisającą z terminali.

• Ustaw Multimetr Skala do badania Ohm 1 X ustawienie. Dotknąć sondy multimetr jeden do jeden pływak Przełącznik terminali i inne sondy do pozostałych terminali. Odczyt na skali Multimetr powinno być zero lub nieskończoności. Każdy odczyt wskazuje Wadliwy przełącznik konieczności wymiany.

•Naciśnij przycisk przełącznika w dół palcem przytrzymując sondy na zaciskach. Odczyt na skali powinna być naprzeciwko poprzednie czytanie. Jeśli Skala zerową podczas pierwszego badania, należy przeczytać nieskończoności na drugi test. Jeśli nie, wymień wyłącznik pływakowy.

Porady & ostrzeżenia

  • Wyłączniki pływakowe wymiany są dostępne za pośrednictwem Maytag autoryzowanych dealerów i ośrodków naprawy urządzenia.
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami na Multimetr dla prawidłowego podłączenia sondy do licznika.