Jaka jest różnica między jaskółczy ogon i zobaczył Czop?

Kiedy spojrzeć na wybory w czop i mikrowczepy piły, odkryjesz, że one wyglądają zarówno w katalogu lub w gablocie. Kiedy wziąć pod uwagę że każde narzędzie jest przeznaczone do tworzenia, subtelne różnice w każdej piły stolarskie zaczynają się bardziej sensowne.

Rodzina Backsaw

Jaskółczy ogon i Czop piły są z większej rodziny backsaws, które mają mosiądzu lub stali usztywniacz zamontowane wzdłuż tylnej części ostrza. Narzędzia te są wykorzystywane do wytwarzania idealnie proste kawałki z wysokiej precyzji; plecy nie zezwala na tarczy Flex jest wciśnięty lub wyciągnął na nacięcie obrysu. Ostrze jest zazwyczaj prostokątny lub lekko zwężona do zapewnienia, że głębokość cięcia pozostaje jednolity.

Czop piły

Czop Piła jest najbardziej rozpowszechnioną formą backsaw. Jest przeznaczony do tworzenia policzki i ramiona Czop przegubu na koniec kawałka drewna. Aby to wspólne zmieści się, ważne jest to, że piła tworzenie prostych i placu kawałki do ścisłej tolerancji. Zęby na czop widziałem są stosunkowo dobrze, with14 do 20 zębów na cal (TPI). W porównaniu do jaskółczy ogon Piła, Piła Czop ma wyższy, cięższy ostrze do 1 - lub 2-calowy głębokich cięć potrzebne do stawu.

Zęby na piłę czop są podstawą kapówka lub rip cięcia. Kapówki jest używany do cięcia ramionach stawu, które zazwyczaj prostopadła do słojów drewna. RIP, natomiast cięciach równolegle do kierunku ziarna. Drobne zęby piły w zakresie 20 TPI sprawiają, że prawdopodobieństwo, że wielu stolarzy znajdzie jeden zobaczył nadaje się zarówno kawałki.

Jaskółczy ogon piły

Zobaczył jaskółczy ogon jest zaprojektowane tak, aby kawałki protokołu rip z wąskim rzazie i wysokiej precyzji. Podobne do projektu innych backsaws, ma powrotem mosiądzu, który utrzymuje cienkie ostrze sztywny podczas cięcia. Ostrze nie jest tak wysoki jak ostrze tnące Czop bo wspólny jest tylko tak głęboko jak grubość cięcia drewna. Stawu jaskółczy ogon jest wykonane z cięcia protokołu rip, więc dobra koordynacja Piła będzie zoptymalizowany do tego zadania. Ideał wycięte z ta Piła jest równoważony między prędkości i wykończenie cięcie.

Wybierając się w garść

Dlatego ściśle wiąże się i czopów musi być dokładne, kwadrat i pion, ważne jest, aby wziąć pod uwagę styl przyczepność przy wyborze nowej piły. Skrzynki te piły wykonane są w trzech postaciach: pełny uchwyt, pistolet ziemi i beczki. Niektóre obróbki drewna wolą tradycyjne dźwigać, który otacza strony ale ogranicza pozycje palców, które mogą być używane do obsługi piły. Chwyt pistoletu lub beczki zapewnia więcej opcji w sposób, w jaki palców lub kciuka może być wskazał pomaga zachować cięcia w linii podczas użytkowania.

Zakup piły

Nieograniczony budżet pozwoli Ci mieć widział dla każdego określonego cięcia, które chcesz zrobić. Jeśli pieniądze są szczelne, można rozpocząć kupując jeden jakości Czop Piła do obu stawów. Później gdy poprawić swoje umiejętności, możesz dodać specjalistyczne jaskółczy ogon Piła do klatki piersiowej narzędzie.