Jak zainstalować granit płytki na ścianie

Jak zainstalować granit płytki na ścianie

Płytki granitowe można znaleźć w większości sklepów sprzętu i majsterkowanie centra, i zwykle jest przyzwoity wybór. Sklepy specjalistyczne płytki mają szerszy wybór kolorów i rozmiarów. Można również znaleźć płytki granitowe dostępne na sprzedaż w Internecie. Wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do stworzenia pięknie wykafelkowanych ścian są dostępne w sklepach dla majsterkowiczów.

Instrukcje

•Zainstalować 1/4-cala backerboard na istniejące płyty gipsowo-kartonowe, jeśli drywall jest w dobrej kondycji, aby dodać siły do ściany. Śruba backerboard do stadniny ściany, umieszczenie śruby co 6 cali wzdłuż stud. Jeśli stadniny ściany są narażone, użyj 1/2-calowy backerboard, a nie 1/4 cala backerboard, na pokrycie stadniny. Śruba backerboard do stadniny ściany, umieszczenie śruby co 6 cali wzdłuż stud.

•Miksowanie się małych partii thinset do konsystencji masła orzechowego. Użyj noża wspólnego (6 cali lub dłużej) do rozprzestrzeniania się niewielką ilość thinset wzdłuż stawów backerboard, jedno wspólne naraz. Rozwinąć o długości 2-calowy backerboard taśmą i umieścić go w thinset. Wspólnego noża przejechał taśmy backerboard do łóżka taśmy do thinset. Pozwalają thinset do wyschnięcia.

•Miksowanie tyle thinset (do konsystencji masła orzechowego) na pokrycie ściany, które są kafelki. Użyj kielnia margines załadować thinset na 1/4-przez-1/4-przez-3/8 cala płytki zębatej. Zaczynając od środka ściany na poziomie podłogi, rozprzestrzeniania się thinset na backerboard za pomocą upstrokes aby zapobiec thinset przed upadkiem na podłogę.

•Umieścić dwa 1/6-calowy dachówka dystansowe płasko na podłodze pod każdą płytkę, a następnie umieścić płytki granitowe do thinset, pracujących na ścianie i od linii środkowej w każdym kierunku w rogach. Użyj dystansowe do zapewnienia spójnego zaczynu odstępy między każdej płytki (wykorzystanie dwóch dystansowe do wykonania każdej linii zaczynu). Zmierzyć z centymetrem i cięcia ostatni płytki, aby pasowały do ostatniego miejsca każdego wiersza na rogach, przy użyciu piły mokre płytki. Pozwalają thinset do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny.

•Umieścić nonsanded zaczynu wymieszać do wiadra i dodać wody do zaczynu. Przygotowywać spoinę, dopóki jest konsystencji masła orzechowego. Za pomocą kielni margines załadować zaczynu na float zaprawy i zaczynu rozłożone płytki granitowe, za pomocą upstrokes. Praca zaczynu do zaczynu stawów oraz w celu wsparcia płytki i szczelnie stawów.

•Automatycznie zaczynu ustawic na 15-20 minut. Uruchom ciepłej wody do wiadra i kąpieli gąbki zaczynu do wody. Ukręcić wodę z gąbki, więc pozostaje wilgotna i rozpocząć usuwanie zaprawy z powierzchni płytek. Użyj rogu gąbka zaczynu do postaci linii zaczynu do ich jakości gotowych. Umożliwić zaczynu leczyć na co najmniej 72 godzin.

•Nałóż wysokiej jakości fug i płytek uszczelniacza przenikliwy płytki i fuga z małych gospodarstw domowych gąbka. Są zwykle droższe, ale będziesz miał lepsze wyniki. Nosić rękawiczki jednorazowe podczas tej czynności. Stosuje się dwa do czterech warstw uszczelniaczem. Umożliwić uszczelniaczem do całkowitego wyschnięcia.

Porady & ostrzeżenia

  • Mastyks maksymalną moc, takich jak OmniGrip, będzie działać zamiast thinset FlexBond lub marmuru i granitu. Wiele opcji kolor fug są dostępne. Wybrać taki, który będzie pasował z płytki dobrze.