Jaki rodzaj farby należy używać do malowania płytek?

Jaki rodzaj farby należy używać do malowania płytek?

Wiele domów używać płytki ceramiczne w kuchni i łazience, jako dekoracyjne wykończenia pomieszczeń salon i część kominek otacza. Płytka może trwać długo i niektóre kolory mogą wydawać się nieaktualne szybko. Malarstwo swoje płytki można zmodernizować go bez konieczności wymiany. Malowane kafelki również zrobić doskonałe dzieła sztuki. Jednak kilka farb stosować również do płytek. Użyć odpowiedni rodzaj farby i prawidłowej techniki zapewniające, że malowane płytki zatrzymać piękne.

Farby w sprayu

Farby w sprayu działa na szkliwione ceramiczne obiektów, takich jak lampy i pojedyncze płytki. To również może przylegać do ściany wyłożone kafelkami, choć warstwy zaprawy i może porysować lub skórki z nieostrożnego obchodzenia. "Prawdziwe proste" magazyn zaleca stosowanie "syntezy"-wpisz farby przeznaczone do malowania tworzyw sztucznych i inne gładkie powierzchnie. Zmniejsza to ryzyko o słabej przyczepności i peeling później. Regularne farby w sprayu na podkład może pracować, ale ma większe ryzyko pęknięcia lub przyklejania nierówno. Upewnij się, że płytka jest czyste i suche przed malowaniem od brudu i wody może spowodować pęcherzyki i inne niedoskonałości.

Ceramiczne farby

Pieczona w piekarniku ceramiczne farby najlepiej robić na pojedyncze płytki używane jako dzieła sztuki. Te na bazie wody farby łatwo przejść i suszyć w ciągu 24 godzin. Jednak one nie przylegają całkowicie dopóki są one pieczone w piecu w temperaturze rzędu setek stopni. Czysty dachówka gotowych za pomocą ciepłej wody z mydłem, ale nigdy nie przeszukać go, jak to można usunąć farbę.

Farba na bazie oleju

Farby na bazie oleju trzymać do płytek ceramicznych, które nie zmoknąć często. Przygotowanie płytek przez czyszczenie go i wszelkie okoliczne zaprawa dokładnie. Następnie pędzlem lub rolki farby na płytki, Maskowanie od innych powierzchni, które nie będą malowane, gdy jest to konieczne. Farba olejna współpracuje z wzornikami lub odręcznych wzorów. Umożliwić farby do suchej z dobrą wentylację przez dwa do trzech dni, a następnie płaszcz płytki z dwóch warstw lakierów na bazie wody uretanu. Uniknąć lakiery na bazie oleju, które można żółty z biegiem czasu. Uretanowych wykończenie sprawia, że olej malowane płytki ceramiczne nadaje się do stosowania na ścianach, suche liczniki i nawet podłogi.

Lateks i farby akrylowe

Te łatwe do zastosowania na bazie wody farby nie zrobić najlepsze farby płytki. Akrylowe i lateksowe farby mają tendencję do skórki od płytek łatwo, szczególnie, gdy używany w mokrych pomieszczeniach lub miejscach gdzie będę cierpieć, ścieranie lub wpływu. Jednak farby lateksowe będzie działać na płytki, gdy stosowane w kilka cienkich warstw i pokryte lakierem trwałe. Akryl najlepiej sztuki płytki, a następnie tylko wtedy, gdy modyfikowane przy użyciu specjalnego szkła i płytek medium dostępne z większości sklepów rzemieślniczych. Glazury gotowych płytek z średnio do ochrony konstrukcji i umożliwić płytki, aby leczyć na dwa tygodnie lub więcej.

Farby epoksydowe

Ten wysokiej jakości, trwałe farby może być trudne do zastosowania, ale formy bardzo mocne powłoki, nawet na szkliwione ceramiczne. Farba epoksydowa odporna na ciepło i bardzo dobrze odpryski i wstaje do wody, kwasów i materiały alkaliczne lepiej niż większość farb. To sprawia, że wybrany materiał do malowania płytek w łazienkach, kuchniach i innych obszarów zużycie. Jednak ta farba może stracić swój wygląd w czasie, zwłaszcza, gdy narażone na trudne warunki. To może stracić połysk i kolor przez proces znany jako "kredowanie." Zastosowanie farby epoksydowe tylko na bardzo czyste powierzchnie i działa szybko. Epoksydowe leczy poprzez reakcję chemiczną i można ustawić przed malowanie odbywa.